Szukaj
Konto

Petru nie będzie kandydował na prezydenta Warszawy. Lubnauer: Być może Kamila Gasiuk-Pihowicz

28.02.2017 10:59
zrzut ekranu
Źródło: Youtube.com
Komentarzy: 0
- Ryszard Petru deklarował już kiedyś, że nie zamierza kandydować na prezydenta Warszawy. (...) Myślę, że to powinien być kandydat, który widzi w Warszawie swój cel, niekoniecznie Paweł Rabiej, chociaż oczywiście jest jednym z kandydatów, ale mamy Kamilę Gasiuk-Pihowicz, mamy różne osoby, które mogłyby bardzo dobrze kandydować na prezydenta Warszawy. - powiedziała wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubanuer.

Jesteśmy partią drużyny. Myślę, że jeżeli spojrzymy na historię .Nowoczesnej, że .Nowoczesna w parlamencie to jest niecałe półtora roku, to jest jednak całkiem sporo osób, które po pierwsze stoją w tym drugim szeregu i bardzo aktywnie działają. Jest drużyna, która jest zarządem, jestem ja, jest Joanna Scheuring-Wielgus, jest Kamila Gasiuk-Pihowicz jest Adam Szłapka, tych osób jest całkiem sporo. I co więcej jeżeli pan spojrzy na to w jakim czasie, że tak powiem, zostały rozpoznawalne i jak szybko Polacy poznali ich, to myślę, że to świadczy o tym, że jesteśmy drużyną. (...) jeżeliby spytać Polaków to już potrafiliby wymienić całkiem sporo członków i posłów .Nowoczesnej.

- mówiła posłanka.

Lubnauer nie omieszkała skomentować zachowania PO i Grzegorza Schetyny:

- Może by porozmawiał z innymi. Proponujemy wspólne posiedzenie klubów, wspólne posiedzenie prezydiów… Wielokrotnie deklarowaliśmy, że uważamy, że w pewnych kwestiach trzeba współpracować. I te kwestie, w których trzeba współpracować to jest niewątpliwie rzeczy związane z TK, z systemem sprawiedliwości.


Posłanka uważa, że w tej chwili " rządzi chaos' i nawet sam Jarosław Kaczyński nie jest w stanie odpowiedzieć jak będzie wyglądała ordynacja wyborcza do samorządów.

- Przy tej ordynacji, która jest obecnie zdecydowaliśmy, że w dużych miastach chcemy mieć swoich przedstawicieli, swoich kandydatów na prezydentów i te decyzje będzie podejmować zarząd. Uważamy, że jednocześnie jesteśmy bardzo otwarci na wszystkie środowiska samorządowe, środowiska ruchów miejskich.

- podkreśliła.

- Mamy kandydata na Warszawę, ale ogłaszanie takich kandydatów zbyt wcześnie tylko szkodzi tym kandydatom, a nie pomaga.

- powiedziała wiceszefowa Nowoczesnej.

Posłanka zdradziła też, że Ryszard Petru nie będzie raczej kandydował na prezydenta Warszawy.

- On deklarował już kiedyś, że nie zamierza kandydować na prezydenta Warszawy. (...) Myślę, że to powinien być kandydat, który widzi w Warszawie swój cel, niekoniecznie Paweł Rabiej, chociaż oczywiście jest jednym z kandydatów, ale mamy Kamilę Gasiuk-Pihowicz, mamy różne osoby, które mogłyby bardzo dobrze kandydować na prezydenta Warszawy.


źrodło: Radio Zet



-



Komentarzy: 0
Data publikacji: 28.02.2017 10:59