"Mówiłem o łamaniu swobód i Konstytucji". Frasyniuk bezkrytycznie o swych wulgarnych okrzykach

– Demokracja albo autorytaryzm. Wolność albo konformizm. Jeśli nie będzie w ludziach determinacji do walki, radykalizmu, to zamiast gwarancji wolności dostaniemy gwarancję spokoju – mówił w rozmowie z portalem dziennik.pl Władysław Frasyniuk.
Władysław Frasyniuk podczas manifestacji w obronie polskich sądów we Wrocławiu użył obraźliwych słów w stosunku do polityków i wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Dawny opozycyjny działacz twierdzi, że jego słowa zostały wyjęte z kontekstu.
- Ja mówiłem przede wszystkim o łamaniu swobód obywatelskich i Konstytucji. Zręczność PiS polega na tym, że ich PR jest profesjonalny, bezwzględny - stwierdził Frasyniuk, dodając, że środowisko liberalno-demokratyczne "straciło pazury oraz stało się ugrzecznione".
Czytaj więcej: [video] Język miłości i demokracji Frasyniuka na demonstracji #WolneSądy: "Je.ać pisiora!"

Zdaniem Frasyniuka w debacie publicznej potrzebna jest "odrobina radykalizmu". - My albo oni. Demokracja albo autorytaryzm. Wolność albo konformizm. Jeśli nie będzie w ludziach determinacji do walki, radykalizmu, to zamiast gwarancji wolności dostaniemy gwarancję spokoju - uważa Władysław Frasyniuk.
Frasyniuk zarzucił także brak odwagi u opozycyjnych polityków. Wypomniał im także, że żaden z nich, oprócz byłego szefa RE Donalda Tuska, nie podziękował obrońcom demokracji za "determinację i wytrwałość". - Politycy opozycji robili sobie z nimi zdjęcia, które przydały się potem kampanii wyborczej. Ale żaden nie pomyślał, by podziękować - zaznaczył.
Przypomnijmy, że do obraźliwych słów skierowanych przez Władysława Frasyniuka w stronę PiS odniósł się Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.
RPO podkreślił, że "nie można zgodzić się na publiczne wypowiedzi, które poprzez treść lub formę mogą dążyć do wywołania u odbiorców uczucia wrogości czy nienawiści".
Źródło: dziennik.pl
kpa

- Ja mówiłem przede wszystkim o łamaniu swobód obywatelskich i Konstytucji. Zręczność PiS polega na tym, że ich PR jest profesjonalny, bezwzględny - stwierdził Frasyniuk, dodając, że środowisko liberalno-demokratyczne "straciło pazury oraz stało się ugrzecznione".
Czytaj więcej: [video] Język miłości i demokracji Frasyniuka na demonstracji #WolneSądy: "Je.ać pisiora!"

Zdaniem Frasyniuka w debacie publicznej potrzebna jest "odrobina radykalizmu". - My albo oni. Demokracja albo autorytaryzm. Wolność albo konformizm. Jeśli nie będzie w ludziach determinacji do walki, radykalizmu, to zamiast gwarancji wolności dostaniemy gwarancję spokoju - uważa Władysław Frasyniuk.
Frasyniuk zarzucił także brak odwagi u opozycyjnych polityków. Wypomniał im także, że żaden z nich, oprócz byłego szefa RE Donalda Tuska, nie podziękował obrońcom demokracji za "determinację i wytrwałość". - Politycy opozycji robili sobie z nimi zdjęcia, które przydały się potem kampanii wyborczej. Ale żaden nie pomyślał, by podziękować - zaznaczył.
Przypomnijmy, że do obraźliwych słów skierowanych przez Władysława Frasyniuka w stronę PiS odniósł się Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.
RPO podkreślił, że "nie można zgodzić się na publiczne wypowiedzi, które poprzez treść lub formę mogą dążyć do wywołania u odbiorców uczucia wrogości czy nienawiści".
Źródło: dziennik.pl
kpa


Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 04.12.2019 18:21
Komentarze
Trump: Wstrzymałem się z atakiem na Iran na prośbę partnerów z Bliskiego Wschodu
18.05.2026 21:33

Komentarzy: 0
Prezydent USA Donald Trump poinformował w poniedziałek, że na prośbę przywódców Arabii Saudyjskiej, Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich wstrzymał się z planowanym na wtorek atakiem na Iran. Jednocześnie zagroził, że zaatakuje, jeśli nie dojdzie do porozumienia z Teheranem.
Czytaj więcej
Piotr Skwieciński: Czy Europa znów wpada w obłęd sprzed 1914 roku?
16.05.2026 20:58

Komentarzy: 0
W czasach górnej kredy albo innego paleozoiku, czyli na przełomie lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych, jeden z najważniejszych wtedy dziennikarzy „GW” Jacek Żakowski zaczął swój artykuł (nieważne, na jaki temat) słowami, że słysząc jakieś tam spory o coś tam pomiędzy ówczesnymi liderami politycznymi ma wrażenie, jakby w lipcu 1939 roku przysłuchiwał się prestiżowym sporom generałów ze Sztabu Generalnego WP. Sprowokował w ten sposób kolegę z – wtedy – tego samego grona Michała Cichego do ostrego ataku na siebie. Ataku, który nie dotyczył merytorycznej treści artykułu, tylko właśnie zacytowanej metafory. Oto Cichy oburzył się pryncypialnie, że w obecnych czasach w ogóle można podobnej użyć. Bo przecież jest i będzie pokój, nie wolno używać sprzecznego z tym stanem rzeczy języka, to jest jakieś bluźnierstwo przeciw Końcowi Historii, nawet jeśli jest oczywiste, że używającemu wcale nie o żadną wojnę chodzi.
Czytaj więcej
Książka o wojnie, której nie chcemy
15.05.2026 12:49

Komentarzy: 0
Jeszcze kilka lat temu wojna wydawała się abstrakcją, czymś odległym od codziennego życia Europejczyków. Agresja Rosji na Ukrainę brutalnie zmieniła sposób myślenia o bezpieczeństwie i pokazała, że pokój nie jest dany raz na zawsze. Książka „Wojna, której nie chcemy. Ale czy jesteśmy na nią gotowi?” autorstwa Bartłomieja Wypartowicza i Wojciecha Kozioła to nie tylko analiza zagrożeń, ale przede wszystkim próba odpowiedzi na pytanie, czy Polska jest przygotowana na kryzys XXI wieku.
Czytaj więcej
BBC: Te firmy zarabiają miliardy na wojnie z Iranem
08.05.2026 19:20

Komentarzy: 0
Jak poinformował portal BBC, podczas gdy gospodarstwa domowe na całym świecie szacują koszty wojny amerykańsko-izraelskiej w Iranie, niektóre firmy liczą zamiast tego ogromne zyski.
Czytaj więcej
Trump: Zawieszenie broni z Iranem wciąż trwa
08.05.2026 07:11

Komentarzy: 0
Prezydent USA Donald Trump powiedział stacji ABC News, że uważa zawieszenie broni z Iranem za nadal obowiązujące mimo nowej wymiany ognia w cieśninie Ormuz. Określił też uderzenia USA przeciwko Iranowi jako „miłosne stuknięcie”
Czytaj więcej