Ks. Isakowicz-Zaleski do kapitana repr. Izraela: "Chce się odegrać za Holocaust? Niech wygra z Niemcami"
10.06.2019 20:32

Komentarzy: 0
Udostępnij:
- Pochodzę z rodziny, która wie, co to zagłada. Jesteśmy świadomi przeszłości i będziemy starali się wygrać to spotkanie - powiedział podczas przedmeczowej konferencji prasowej kapitan reprezentacji Izraela w piłce nożnej Bibras Natcho wywołując w Polsce falę komentarzy krytycznych wobec mieszania sportu z polityką oraz fałszowania historii poprzez sugerowanie polskiej współodpowiedzialności za Holocaust. Odpowiedział mu między innymi ks. Isakowicz-Zaleski
- Głupawe mieszanie sportu z polityka. Poza tym, Jak Izraelczycy chcą się odegrać za Holokaust, to niech wygrają z Niemcami. Także z Amerykanami, którzy wiedzieli o zagładzie Żydów i nic nie zrobili. Nawet nie zbombardowali krematoriów i torów do KL Auschwitz.
- pisze ks. Isakowicz-Zaleski
\nGłupawe mieszanie sportu z polityka. Poza tym, Jak #Izrael chcą się odegrać za Holokaust, to niech wygrają z Niemcami. Także z Amerykanami, którzy wiedzieli o zagładzie Żydów i nic nie zrobili. Nawet nie zbombardowali krematoriów i torów do KL Auschwitz. https://t.co/VHYXSjIfPw
— Isakowicz-Zaleski (@IsakowiczZalesk) 10 czerwca 2019

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 10.06.2019 20:32
Rada Pokoju przedstawiła Hamasowi pisemną propozycję rozbrojenia
21.03.2026 18:02

Komentarzy: 0
Rada Pokoju przedstawiła Hamasowi pisemną propozycję rozbrojenia tej organizacji terrorystycznej - przekazał amerykański publiczny nadawca NPR. Zainaugurowana przez prezydenta USA Donalda Trumpa Rada ma współpracować z ONZ przy rozwiązywaniu konfliktów, a początkowo koncentrować się na Strefie Gazy.
Czytaj więcej
USA i Izrael zaatakowały kompleks nuklearny w Iranie
21.03.2026 10:32
Kard. Parolin ostrzega USA i Izrael: zakończcie to i zostawcie w spokoju Liban!
19.03.2026 15:55

Komentarzy: 0
W czasie spotkania w Izbie Deputowanych w Rzymie, które odbyło się przy okazji prezentacji książki zatytułowanej „Leon XIV. Za kogo mnie uważacie? Jestem synem św. Augustyna”, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin, mówił na temat napiętej sytuacji na Bliskim Wschodzie i apelował o zakończenie działań zbrojnych.
Czytaj więcej
Izrael: Nie żyje szef Rady Bezpieczeństwa Iranu
17.03.2026 11:17

Komentarzy: 0
Izraelski minister obrony Israel Kac poinformował we wtorek, że szef Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Iranu Ali Laridżani zginął w nocy w ataku armii Izraela. Dodatkowo potwierdził śmierć Golamrezy Solejmaniego, przywódcy paramilitarnej organizacji irańskiej Basidż.
Czytaj więcej
Ekspert: Musimy przygotować krajowy plan bezpieczeństwa nawozowego
16.03.2026 18:09

