Koniec z 13. i 14. emeryturą? Mogą zostać zastąpione

O sprawę świadczeń emerytalnych w formie 13. i 14. emerytury był pytany na antenie Radia ZET Michał Kobosko. Polityk Trzeciej Drogi zapytany, czy emerytura bez podatku jest lepszym rozwiązaniem niż 13. i 14. emerytura, odparł, że tak. - "Trzynastka", "czternastka" to są jakieś erzace, to są jakieś prowizorki, które nie powinny mieć miejsca w poważnym systemie emerytalnym - stwierdził polityk.
Koniec z 13. i 14. emeryturą?
Z informacji "Gazety Wyborczej" wynika, że w programie Koalicji Obywatelskiej jest pomysł emerytury bez podatku. Chodzi o zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł, co automatycznie oznaczałoby, że seniorzy mający do 5 tys. zł emerytury nie płaciliby podatku, a Polacy z większym świadczeniem zapłaciliby mniejszy podatek - wskazuje portal wyborcza.biz.
Komentarze
Kryzys na Łotwie. Upadł rząd premier Siliny

Bąkiewicz o SAFE: Dokonamy konfiskaty tych pieniędzy. Pochodzą z przestępstwa

Anna Bryłka: Rząd pożycza pieniądze na nieznany procent, które może wydać tylko za zgodą KE

KPRM: podpisano umowę dotyczącą programu SAFE

Polityczne trzęsienie ziemi w Rumunii. Parlament obalił premiera Bolojana
