Kandydat na prezydenta Francji zaatakowany na wiecu wyborczym. Doszło też do bójki z Antifą [VIDEO]
![Kandydat na prezydenta Francji zaatakowany na wiecu wyborczym. Doszło też do bójki z Antifą [VIDEO]](https://tysol.pl/storage/files/2026/2/28/5aaa1e94-2854-4b23-afde-64d6e95b47a5/atak.jpg?p=article_hero_mobile)
Zemmour został zaatakowany przez uczestnika wiecu na swoim pierwszym spotkaniu wyborczym w Villepinte w podparyskim departamencie Seine-Saint-Denis, zanim wszedł na scenę, aby wygłosić swoje przemówienie. Publicysta doznał kontuzji nadgarstka i otrzymał zwolnienie lekarskie - poinformował Diers.
Planujemy złożyć oficjalną skargę - poinformował Dier. Ekipa Zemmoura podała, że agresor został natychmiast wyprowadzony i zatrzymany przez policję. Uraz ciała skutkujący zwolnieniem lekarskim dłuższym niż 8 dni może doprowadzić, w przypadku skazania winnego przez wymiar sprawiedliwości, do kary do 3 lat pozbawienia wolności i 45 tys. euro grzywny.
W niedzielę podczas wiecu doszło również do bójek lewicowych działaczy Antify oraz zwolenników Zemmoura. Napastnicy wyrywali krzesła i obrzucali się nimi. Jedna z protestujących przeciwko Zemmourowi kobiet została ranna w głowę. Policja asekurowała wyjście z sali, gdzie odbywał się wiec. (PAP)
???????????? FLASH | Un homme vient de sauter sur Éric #Zemmour.
— Conflits France (@ConflitsFrance) December 5, 2021
(LCI) #France pic.twitter.com/ZTJMihkcPU
Chaotic scene when protesters invade Éric Zemmour first campaign rally since announcing his candidacy in Frances upcoming presidential election.
— Marie Oakes (@TheMarieOakes) December 5, 2021
Zemmour had to change venues due to security reasons from far-left activist groups.pic.twitter.com/XnliABzgPC
Francja przygotowuje misję otwarcia Cieśniny Ormuz w związku ze wzrostem cen ropy

Słupy ognia i czarny dym nad Teheranem. Atak na infrastrukturę naftową
Irańskie bombowce zmierzały na bazę USA. Katarskie F-15 zestrzeliły je w ostatniej chwili




