M.Panic: Instytucja do zwalczania antysemityzmu w Niemczech: "Nasze spojrzenie musimy kierować na Polskę"

"(...) Od momentu powstania Republiki Federalnej w roku 1949 mieliśmy w Niemczech zawsze do czynienia z ukrytym antysemityzmem, pomimo okropieństw jakiego dopuścił się w przeszłości reżim nazistowski. W wielu szczegółowych studiach było to wielokrotnie wykazywane. Przybywają też imigranci z kręgów kulturowych o antysemickim nastawieniu i możemy mieć do czynienia z problemem tzw. antysemityzmu przybyłego. Jednak niebezpieczni są fanatycy i fundamentaliści wszelkich religii i wszelkiej politycznej i kulturowej maści, gdyż są oni całkowicie zaimpregnowani na racjonalne argumenty i bardziej zniuansowany pogląd na świat. Nasze spojrzenie musi się więc kierować również na Europę Wschodnią, w szczególności na Polskę, gdzie została przegłosowana ustawa, za sprawą której nie można wspominać o odpowiedzialności tego kraju za holokaust. To jest zupełnie sprzeczne z moim pojęciem kultury pamięci.
(...)"
- czytamy na Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Marian Panic

Komentarze
Zełenski bez Orderu. Jest komentarz ukraińskiego deputowanego

Matecki: Niemcy powinny utracić oficjalny status mniejszości narodowej w Polsce

Brak porozumienia ws. nowych podatków może spowodować zmniejszenie budżetu UE o 40%

Ukraina chce samoloty MiG-29, ale wyremontowane

