Znany bokser Damian Jonak popiera akcję Solidarności #PreczZzielonymŁadem

– Każdy obywatel, który chce dobra swojego kraju powinien być świadomy niebezpieczeństw i zagrożeń, jakie niesie za sobą Zielony Ład. Dlatego proszę o podpisywanie się pod wnioskiem o referendum ogólnokrajowe w sprawie Zielonego Ładu. To jest w interesie nas wszystkich, nie tylko związkowców – mówi w rozmowie z Marleną Nowakowską dla portalu Tysol.pl Damian Jonak, znany bokser oraz wieloletni członek NSZZ „Solidarność”.
Damian Jonak Znany bokser Damian Jonak popiera akcję Solidarności #PreczZzielonymŁadem
Damian Jonak / fot. ze zbiorów Damiana Jonaka

10 maja ulicami Warszawy przeszła wielka demonstracja Solidarności pod hasłem „Precz z Zielonym Ładem”. Związkowcy protestowali przeciwko unijnej polityce klimatycznej, której założenia dotkną kieszeni każdego obywatela. Do stolicy zjechali członkowie „S” z całego kraju.

Obecnie NSZZ „Solidarność” zbiera podpisy potrzebne do zorganizowania referendum ogólnopolskiego, by spytać Polaków, czy akceptują politykę klimatyczną Unii Europejskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Piotr Duda zachęca do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. Zielonego Ładu

Damian Jonak popiera akcję Solidarności #PreczZzielonymŁadem

Ja jako członek NSZZ „Solidarność”, ale przede wszystkim jako zwykły obywatel podpisuję się obiema rękami pod wnioskiem o referendum ws. Zielonego Ładu. Branżowo zajmuje się tematami OZE od wielu lat

– mówi w rozmowie z portalem Tysol.pl Damian Jonak.

W takiej formule, jaką przedstawia nam KE, Zielony Ład jest nie do przyjęcia. Doprowadzi to do upadku gospodarki nie tylko w Polsce, ale w całej UE. To jest czysta manipulacja giełdowo-finansowa, a nie wspieranie ekologii, jak twierdzą autorzy i politycy lobbujący za Zielonym Ładem. Potwierdzają to [zły wpływ Zielonego Ładu – red.] liczni eksperci i naukowcy, którzy są ściśle związani z sektorem energetycznym. W swoich badaniach i analizach dowodzą, że my jako kraj w perspektywie świata jesteśmy emisyjni na poziomie niecałego procenta. Prawdą jest, że cała Europa w porównaniu z innymi kontynentami jest mało emisyjna

– podkreślił.

Raz jeszcze powtórzę, cała formuła Zielonego Ładu jest niezasadna i nie ma nic wspólnego z ekologią. To są kwestie czysto finansowe. Nam zależy, żebyśmy nie wywrócili do góry nogami polskiej gospodarki i gospodarki całej UE. Nie zapominajmy, że zjednoczona Europa powstała jako Europejska Wspólnota Węgla i Stali. To miała być m.in. wymiana gospodarcza wszystkich państw członkowskich, a projekt, jakim jest Zielony Ład, działa przeciw pierwotnym celom UE

– wyjaśnia Jonak.

Jak zaznaczył, ludziom przedstawia się całkowicie inną prawdę, która została nakręcona medialnie, a w rzeczywistości to zwykłe kłamstwo i manipulacja.

Żaby ratować polską gospodarkę, nie możemy się na to zgodzić. Każdy obywatel, który chce dobra swojego kraju, powinien być świadomy niebezpieczeństw i zagrożeń, jakie niesie za sobą Zielony Ład. Dlatego proszę o podpisywanie się pod wnioskiem o referendum ogólnokrajowe w sprawie Zielonego Ładu. To jest w interesie nas wszystkich, nie tylko związkowców

– zaapelował Damian Jonak.

Tu złożysz podpis pod wnioskiem o referendum ws. Zielonego Ładu

Solidarność uruchomiła specjalną stronę internetową, z której można pobrać kartę referendalną, a także dowiedzieć się, gdzie fizycznie jest możliwość złożenia podpisu pod wnioskiem o referendum ogólnokrajowe w sprawie Zielonego Ładu.

www.preczzzielonymladem.pl – pod tym adresem można znaleźć informacje dotyczące kampanii dotyczącej Zielonego Ładu.

Na stronie widnieje mapka z ok. dwustoma punktami w całym kraju, w których można złożyć podpis pod wnioskiem o referendum. Przy mapce widnieją także dane kontaktowe, za pomocą których można uzyskać informację dotyczące kampanii referendalnej w swojej najbliższej okolicy.

Na stronie www.preczzzielonymladem.pl znajduje się także karta referendalna, którą można ściągnąć, wydrukować i wykorzystać do zbierania podpisów. Wypełnione karty należy odesłać pod adres warszawskiej siedziby Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Najwyższa forma demokracji

Podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie Zielonego Ładu Solidarność zaczęła zbierać 10 maja. Podczas demonstracji, jaka odbyła się tego dnia w Warszawie, zebrano aż 150 tys. podpisów. A to dopiero początek akcji.

– Solidarność potrafi – zebraliśmy w czasie półtora miesiąca prawie 3 mln podpisów, by przeprowadzić referendum ws. wieku emerytalnego. Pod tymi wnioskami powinno podpisać się 12 mln obywateli, bo tyle wzięło udział w październikowym referendum, mimo nagonki. Korzystamy z najwyższej formy demokracji, jaką jest referendum, i będziemy zbierać podpisy do skutku – powiedział niedawno podczas konferencji prasowej Piotr Duda.

– Rzucimy panu marszałkowi kilka milionów podpisów i niech zdecyduje, czy jest za tą uśmiechniętą demokracją, czy jest jej przeciw i nie pozwoli, by Polacy mogli się w tak ważnym temacie jak Europejski Zielony Ład wypowiedzieć w referendum ogólnopolskim – dodał.

CZYTAJ WIĘCEJ: Piotr Duda: Na demonstracji zebraliśmy już 150 tys. podpisów pod referendum 

Damian Jonak

Damian Jonak to znany polski bokser od lat związany z Solidarnością. Stoczył 168 walk amatorskich, z czego 153 wygrał. Dwukrotnie wywalczył tytuł mistrza Polski kadetów i juniorów. Następnie dwa razy został młodzieżowym mistrzem Polski wagi lekkośredniej. Jego największym sukcesem na ringu amatorskim jest zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy Juniorów w kategorii 67 kg. Większość wygranych walk zakończył przed czasem.

W lutym 2006 roku zdecydował się na rozpoczęcie kariery zawodowej. Na swoim koncie ma wygrane walki na ringach zagranicznych: USA, Niemcy, Austria. Pierwszy tytuł zawodowy zdobył 26 maja 2007 roku w katowickim Spodku.

W wieczornej gali boksu, w Legionowie z 16/17 października 2010 roku po efektownej walce pokonał jednogłośnie na punkty meksykańskiego boksera Jose Luis Cruza.

Tytuł młodzieżowego mistrza świata federacji WBC zdobył w walce z Michaelem Szubowem.

Damian Jonak od wielu lat jest członkiem NSZZ „Solidarność”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Zginęło ośmiu izraelskich żołnierzy z ostatniej chwili
Zginęło ośmiu izraelskich żołnierzy

W wybuchu opancerzonego transportera na południu Strefy Gazy zginęło w sobotę ośmiu izraelskich żołnierzy – poinformowały Siły Obronne Izraela.

Michał Probierz zabrał głos na temat składu na Holandię Wiadomości
Michał Probierz zabrał głos na temat składu na Holandię

Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Michał Probierz przyznał w Hamburgu przed niedzielnym meczem z Holandią w grupie D mistrzostw Europy, że "ma już w głowie wyjściowy skład". Jak jednak dodał, dopiero wieczorem podejmie decyzję ws. kontuzjowanego ostatnio Pawła Dawidowicza.

Biden kontra Trump: znamy szczegóły pierwszej debaty prezydenckiej gorące
Biden kontra Trump: znamy szczegóły pierwszej debaty prezydenckiej

Półtorej godziny debaty bez publiczności i z ograniczonym czasem wypowiedzi, to ramy pierwszej debaty wyborczej pomiędzy prezydentem USA Joe Bidenem a Donaldem Trumpem, która odbędzie się 27 czerwca - przekazała w sobotę telewizja CNN, która organizuje tę dyskusję.

Czy na księżycu Saturna istnieje życie? Wiadomości
Czy na księżycu Saturna istnieje życie?

Naukowcy planują dowiedzieć się, czy na jednym z księżyców Saturna istnieje życie. Odkrycie wody na Enceladusie podekscytowało świat nauki i z tego powodu do 2040 robot-sonda zbada, czy na tym księżycu znajdują się ślady życia.

Tragedia w Warszawie: utonęła młoda kobieta Wiadomości
Tragedia w Warszawie: utonęła młoda kobieta

W jeziorku w parku Szczęśliwickim w Warszawie znaleziono zwłoki młodej kobiety. Z kolei w okolicy mostu Siekierkowskiego przewróciła się żaglówka z dwoma żeglarzami na pokładzie.

IMGW ostrzega: nadciągają burze Wiadomości
IMGW ostrzega: nadciągają burze

Dla województw opolskiego, dolnośląskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego wydano ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed burzami. Wystąpią tam również silne opady deszczu - poinformowała PAP synoptyczka IMGW Anna Wożniak.

Katarzyna Kotula chce przekonywać PSL do tęczowych rodzin polityka
Katarzyna Kotula chce przekonywać PSL do "tęczowych rodzin"

Podjęłam decyzję o skierowaniu dokumentów rządowego projektu o związkach partnerskich do wykazu prac legislacyjnych - powiedziała ministra ds. równości Katarzyna Kotula. Dodała, że będzie rozmawiać z PSL o szczegółach projektu m.in. o uregulowaniu sytuacji dzieci w "tęczowych rodzinach".

Media: Rząd Kosowa szykuje Serbom katastrofę humanitarną z ostatniej chwili
Media: Rząd Kosowa szykuje Serbom katastrofę humanitarną

"Prisztina szykuje zamieszkującym Kosowo Serbom prawdziwą katastrofę humanitarną" – ostrzegł w sobotę serbski dziennik "Politika" w odniesieniu do rocznicy podjęcia przez władze Kosowa decyzji o zakazie wwozu towarów z terytorium Serbii, w tym leków czy produktów żywnościowych.

Będzie zakaz hodowli zwierzat na futro? Gasiuk-Pihowicz ujawnia założenia polityka
Będzie zakaz hodowli zwierzat na futro? Gasiuk-Pihowicz ujawnia założenia

Projekt ustawy o ochronie zwierząt zakłada odszkodowania dla hodowców oraz odprawy dla pracowników ferm futerkowych - powiedziała w sobotę w Programie Trzecim Polskiego Radia Kamila Gasiuk-Pihowicz (KO), komentując poselski projekt dot. zakazu chowu i hodowli zwierząt na futro.

Skandal na granicy polsko-białoruskiej. Niewielki przystanek punktem przerzutu nielegalnych imigrantów? z ostatniej chwili
Skandal na granicy polsko-białoruskiej. Niewielki przystanek punktem przerzutu nielegalnych imigrantów?

Znany profil "Służby w akcji" poinformował w mediach społecznościowych o sytuacji, która ma mieć miejsce w Czerlonce w gminie Białowieża (woj. podlaskie). Powołuje się przy tym na Annę Borowską-Berend, która jest sołtysem Czerlonki.

REKLAMA

Znany bokser Damian Jonak popiera akcję Solidarności #PreczZzielonymŁadem

– Każdy obywatel, który chce dobra swojego kraju powinien być świadomy niebezpieczeństw i zagrożeń, jakie niesie za sobą Zielony Ład. Dlatego proszę o podpisywanie się pod wnioskiem o referendum ogólnokrajowe w sprawie Zielonego Ładu. To jest w interesie nas wszystkich, nie tylko związkowców – mówi w rozmowie z Marleną Nowakowską dla portalu Tysol.pl Damian Jonak, znany bokser oraz wieloletni członek NSZZ „Solidarność”.
Damian Jonak Znany bokser Damian Jonak popiera akcję Solidarności #PreczZzielonymŁadem
Damian Jonak / fot. ze zbiorów Damiana Jonaka

10 maja ulicami Warszawy przeszła wielka demonstracja Solidarności pod hasłem „Precz z Zielonym Ładem”. Związkowcy protestowali przeciwko unijnej polityce klimatycznej, której założenia dotkną kieszeni każdego obywatela. Do stolicy zjechali członkowie „S” z całego kraju.

Obecnie NSZZ „Solidarność” zbiera podpisy potrzebne do zorganizowania referendum ogólnopolskiego, by spytać Polaków, czy akceptują politykę klimatyczną Unii Europejskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Piotr Duda zachęca do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. Zielonego Ładu

Damian Jonak popiera akcję Solidarności #PreczZzielonymŁadem

Ja jako członek NSZZ „Solidarność”, ale przede wszystkim jako zwykły obywatel podpisuję się obiema rękami pod wnioskiem o referendum ws. Zielonego Ładu. Branżowo zajmuje się tematami OZE od wielu lat

– mówi w rozmowie z portalem Tysol.pl Damian Jonak.

W takiej formule, jaką przedstawia nam KE, Zielony Ład jest nie do przyjęcia. Doprowadzi to do upadku gospodarki nie tylko w Polsce, ale w całej UE. To jest czysta manipulacja giełdowo-finansowa, a nie wspieranie ekologii, jak twierdzą autorzy i politycy lobbujący za Zielonym Ładem. Potwierdzają to [zły wpływ Zielonego Ładu – red.] liczni eksperci i naukowcy, którzy są ściśle związani z sektorem energetycznym. W swoich badaniach i analizach dowodzą, że my jako kraj w perspektywie świata jesteśmy emisyjni na poziomie niecałego procenta. Prawdą jest, że cała Europa w porównaniu z innymi kontynentami jest mało emisyjna

– podkreślił.

Raz jeszcze powtórzę, cała formuła Zielonego Ładu jest niezasadna i nie ma nic wspólnego z ekologią. To są kwestie czysto finansowe. Nam zależy, żebyśmy nie wywrócili do góry nogami polskiej gospodarki i gospodarki całej UE. Nie zapominajmy, że zjednoczona Europa powstała jako Europejska Wspólnota Węgla i Stali. To miała być m.in. wymiana gospodarcza wszystkich państw członkowskich, a projekt, jakim jest Zielony Ład, działa przeciw pierwotnym celom UE

– wyjaśnia Jonak.

Jak zaznaczył, ludziom przedstawia się całkowicie inną prawdę, która została nakręcona medialnie, a w rzeczywistości to zwykłe kłamstwo i manipulacja.

Żaby ratować polską gospodarkę, nie możemy się na to zgodzić. Każdy obywatel, który chce dobra swojego kraju, powinien być świadomy niebezpieczeństw i zagrożeń, jakie niesie za sobą Zielony Ład. Dlatego proszę o podpisywanie się pod wnioskiem o referendum ogólnokrajowe w sprawie Zielonego Ładu. To jest w interesie nas wszystkich, nie tylko związkowców

– zaapelował Damian Jonak.

Tu złożysz podpis pod wnioskiem o referendum ws. Zielonego Ładu

Solidarność uruchomiła specjalną stronę internetową, z której można pobrać kartę referendalną, a także dowiedzieć się, gdzie fizycznie jest możliwość złożenia podpisu pod wnioskiem o referendum ogólnokrajowe w sprawie Zielonego Ładu.

www.preczzzielonymladem.pl – pod tym adresem można znaleźć informacje dotyczące kampanii dotyczącej Zielonego Ładu.

Na stronie widnieje mapka z ok. dwustoma punktami w całym kraju, w których można złożyć podpis pod wnioskiem o referendum. Przy mapce widnieją także dane kontaktowe, za pomocą których można uzyskać informację dotyczące kampanii referendalnej w swojej najbliższej okolicy.

Na stronie www.preczzzielonymladem.pl znajduje się także karta referendalna, którą można ściągnąć, wydrukować i wykorzystać do zbierania podpisów. Wypełnione karty należy odesłać pod adres warszawskiej siedziby Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Najwyższa forma demokracji

Podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie Zielonego Ładu Solidarność zaczęła zbierać 10 maja. Podczas demonstracji, jaka odbyła się tego dnia w Warszawie, zebrano aż 150 tys. podpisów. A to dopiero początek akcji.

– Solidarność potrafi – zebraliśmy w czasie półtora miesiąca prawie 3 mln podpisów, by przeprowadzić referendum ws. wieku emerytalnego. Pod tymi wnioskami powinno podpisać się 12 mln obywateli, bo tyle wzięło udział w październikowym referendum, mimo nagonki. Korzystamy z najwyższej formy demokracji, jaką jest referendum, i będziemy zbierać podpisy do skutku – powiedział niedawno podczas konferencji prasowej Piotr Duda.

– Rzucimy panu marszałkowi kilka milionów podpisów i niech zdecyduje, czy jest za tą uśmiechniętą demokracją, czy jest jej przeciw i nie pozwoli, by Polacy mogli się w tak ważnym temacie jak Europejski Zielony Ład wypowiedzieć w referendum ogólnopolskim – dodał.

CZYTAJ WIĘCEJ: Piotr Duda: Na demonstracji zebraliśmy już 150 tys. podpisów pod referendum 

Damian Jonak

Damian Jonak to znany polski bokser od lat związany z Solidarnością. Stoczył 168 walk amatorskich, z czego 153 wygrał. Dwukrotnie wywalczył tytuł mistrza Polski kadetów i juniorów. Następnie dwa razy został młodzieżowym mistrzem Polski wagi lekkośredniej. Jego największym sukcesem na ringu amatorskim jest zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy Juniorów w kategorii 67 kg. Większość wygranych walk zakończył przed czasem.

W lutym 2006 roku zdecydował się na rozpoczęcie kariery zawodowej. Na swoim koncie ma wygrane walki na ringach zagranicznych: USA, Niemcy, Austria. Pierwszy tytuł zawodowy zdobył 26 maja 2007 roku w katowickim Spodku.

W wieczornej gali boksu, w Legionowie z 16/17 października 2010 roku po efektownej walce pokonał jednogłośnie na punkty meksykańskiego boksera Jose Luis Cruza.

Tytuł młodzieżowego mistrza świata federacji WBC zdobył w walce z Michaelem Szubowem.

Damian Jonak od wielu lat jest członkiem NSZZ „Solidarność”.Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe