Starbucks planuje łamać strajk sprowadzając pracowników z Polski

W niemieckiej gastronomii szykuje się strajk. Będą protestować pracownicy z płacą minimalną m.in. w McDonald's, KFC i Pizzy Hut. Sieć kawiarni Starbucks, która również ma zostac objęta protestem, planuje sprowadzać pracowników z Polski, którzy zastąpią strajkujący personel
NGG, niemiecki branżowy związek zawodowy zrzeszający 200 tys. pracowników negocjuje układ zbiorowy dla ponad 100 tys. pracowników zatrudnionych w niemieckich sieciach McDonald’s, Starbucks, Pizza Hut, Burger King czy KFC. W styczniu negocjacje zerwano po raz trzeci. Od 23 stycznia w całej niemieckiej gastronomii trwają strajki ostrzegawcze.
Firma Starbucks rozesłała do polskich filii pismo, że na czas protestu poszukuje pracowników chcących zastąpić niemieckich kolegów. W liście nie podano terminu zastępstwa, natomiast firma zobowiązała się pokryć koszt podróży i zakwaterowania oraz wypłacić wynagrodzenie według niemieckiej stawki godzinowej plus codzienne diety. Tak firma chce wynagrodzić łamiących strajk pracowników.
Na świecie Starbucks zatrudnia ponad 200 tys. osób. W Polsce ma 52 kawiarnie, w Niemczech ponad 140.
Pismo do polskich pracowników Starbucks dostępne TUTAJ.
hd
Firma Starbucks rozesłała do polskich filii pismo, że na czas protestu poszukuje pracowników chcących zastąpić niemieckich kolegów. W liście nie podano terminu zastępstwa, natomiast firma zobowiązała się pokryć koszt podróży i zakwaterowania oraz wypłacić wynagrodzenie według niemieckiej stawki godzinowej plus codzienne diety. Tak firma chce wynagrodzić łamiących strajk pracowników.
Na świecie Starbucks zatrudnia ponad 200 tys. osób. W Polsce ma 52 kawiarnie, w Niemczech ponad 140.
Pismo do polskich pracowników Starbucks dostępne TUTAJ.
hd

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 06.02.2017 12:52
Komentarze
Polscy kierowcy ciężarówek, którzy utknęli na Bałkanach, apelują o pomoc. Polskie instytucje milczą
29.01.2026 19:01

Komentarzy: 0
W wyniku protestów przewoźników w Serbii, Bośni i Hercegowinie oraz Czarnogórze setki polskich ciężarówek utknęły na granicach tych państw z Unią Europejską. Kierowcy stoją na mrozie od poniedziałku i pozostają bez realnego wsparcia ze strony polskich instytucji.
Czytaj więcej
Solidarność ogłasza pogotowie strajkowe w PG Silesia!
29.01.2026 12:24
Solidarność uczci 45. rocznicę strajku na Podbeskidziu
12.01.2026 10:28
"Najdłuższy protest przeciwko stanowi wojennemu". 44 lata temu zakończył się podziemny strajk w kopalni "Piast"
28.12.2025 10:06
"Odciąć im tlen". Fala odrażającego hejtu wobec górników strajkujących w kopalni "Silesia"
22.12.2025 20:44

Komentarzy: 0
W poniedziałek – tuż przed Wigilią – górnicy z Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia postanowili po zakończonej zmianie nie wyjeżdżać na powierzchnię kopalni i rozpoczęli akcję protestacyjną. W komentarzach do relacji z protestów w sieci pojawiło się wiele skandalicznych komentarzy.
Czytaj więcej


