Tusk leci na szczyt do Berlina. Jest komunikat

- Premier Donald Tusk ma być w poniedziałek po południu w Berlinie.
- W stolicy Niemiec planowane są rozmowy europejskich przywódców dotyczące Ukrainy.
- W spotkaniu od początku negocjacji uczestniczy doradca premiera ds. bezpieczeństwa.
Szczyt w Berlinie
W niemieckiej stolicy oczekiwani są m.in. prezydent Francji Emmanuel Macron, premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer, premier Włoch Giorgia Meloni oraz premier Holandii Dick Schoof.
Z komunikatów strony ukraińskiej wynika, że rozmowy mają dotyczyć m.in. gwarancji bezpieczeństwa, odbudowy kraju oraz porozumienia politycznego kończącego wojnę.
- Krakowskie sądy mają kłopot ze sprawą byłej pary prawników
- Starcie Kosiniaka-Kamysza z prof. Cenckiewiczem. Szef BBN nie brał jeńców
- Pilne doniesienia z granicy. Komunikat Straży Granicznej
- Komunikat dla mieszkańców woj. śląskiego
- Ważny komunikat dla mieszkańców Poznania
- Tłum nielegalnych imigrantów sforsował granicę na wschodzie. Trwa akcja Straży Granicznej
Rzecznik rządu: Tusk jedzie do Berlina
Szłapka przekazał PAP rano, że premier Donald Tusk uda się w poniedziałek po południu do Berlina.
W późniejszym wpisie na platformie X Szłapka napisał, że "od początku berlińskich negocjacji uczestniczy w nich doradca premiera ds. bezpieczeństwa, min. Robert Kupiecki". "Spotkanie liderów z udziałem premiera Donalda Tuska odbędzie się dziś po południu" - napisał rzecznik rządu.
O udziale premiera w berlińskim spotkaniu jako pierwszy poinformował w poniedziałek TVN24.
Komentarze
Tak Zełenski rozgrywa Tuska przeciwko Nawrockiemu. Ekspert ujawnia kulisy

Tusk: „Nie przyłożę ręki do podsycania napięcia w relacjach polsko-ukraińskich”

Bogucki ostro o decyzji Ukrainy. „To było skandaliczne i krzywdzące dla Polaków”

Paweł Jędrzejewski: Taka szansa zdarza się tylko raz. Właśnie ją marnujemy

Poroszenko: Polska to nasz sojusznik. Teraz musimy się uspokoić

