Pomyłka w komisji wyborczej. W poniedziałek posiedzenie PKW
08.06.2025 18:00

Komentarzy: 0
Udostępnij:
W poniedziałek odbędzie się posiedzenie Państwowej Komisji Wyborczej dot. wpisów błędnych liczb głosów w protokółach niektórych Obwodowych Komisji Wyborczych – poinformował członek PKW Ryszard Kalisz.
Co musisz wiedzieć
- 9 czerwca 2025 o 17:00 odbędzie się posiedzenie Państwowej Komisji Wyborczej (PKW).
- PKW przeanalizuje błędne wpisy liczb głosów w protokołach kilku Obwodowych Komisji Wyborczych.
- W drugiej turze wyborów prezydenckich Karol Nawrocki zdobył 10 606 877, a Rafał Trzaskowski 10 237 286 głosów.
Posiedzenie PKW w sprawie błędnych protokołów
Członek PKW Ryszard Kalisz poinformował na portalu X, że posiedzenie PKW dot. wpisów błędnych liczb głosów w protokółach niektórych OKW odbędzie 9 czerwca 2025 r. o godz. 17.00.
Sąd Najwyższy rozstrzyga o ważności wyborów na Prezydenta RP na podstawie sprawozdania przedstawionego przez PKW oraz po rozpoznaniu protestów
- przekazał.
Błędnie przypisane głosy w Krakowie
Najgłośniejszy przypadek dotyczy obwodowej komisji wyborczej nr 95 przy ul. Stawowej w Krakowie, gdzie głosy oddane w drugiej turze wyborów prezydenckich zostały odwrotnie przypisane Karolowi Nawrockiemu i Rafałowi Trzaskowskiemu.
- PKP Intercity wydał pilny komunikat
- Niezwykłe zjawisko nad polskim niebem. Gratka dla miłośników astronomii
- Strzelanina pod Biedronką. Wiadomo, kim jest zatrzymany mężczyzna
- Komunikat dla mieszkańców Katowic
- Ostrzeżenie warszawskiego zoo. "Fizyczne i psychiczne zagrożenie"
- Komunikat dla mieszkańców Warszawy
- Skandal na Forum Polsko-Niemieckim. Ambasada RP w Berlinie wydała komunikat
Komentarzy: 0
Data publikacji: 08.06.2025 18:00
Źródło: X
MSWiA żąda decyzji od PKW. Jest odpowiedź
04.08.2025 17:54
MSWiA żąda "pilnej decyzji" od PKW
04.08.2025 15:46

Komentarzy: 0
"MSWiA zwróciło się do przewodniczącego PKW o odwołanie z funkcji komisarza wyborczego sędziów, którzy czynnie poparli wybór sędziów do neoKRS oraz brali udział w procedurze nominacyjnej" – brzmi komunikat MSWiA wydany w poniedziałek po godz. 15.
Czytaj więcej
Prof. Zoll ma kłopoty z prawem: "Jestem w bardzo trudnej sytuacji"
29.07.2025 13:08

Komentarzy: 0
Jestem w bardzo trudnej sytuacji, dlatego że doszła do mnie wiadomość, że Stowarzyszenie Prawników Polskich wystąpiło do prokuratury z podejrzeniem, że popełniłem przestępstwo - mówił prof. Andrzej Zoll w TVN24, tłumacząc swoją poprzednią wypowiedź. Stowarzyszenie Prawnicy dla Polski złożyło zawiadomienie do prokuratury w zeszłym tygodniu. Zarzuciło byłemu sędziemu TK m.in., że "sugerując możliwość zablokowania lub opóźnienia zaprzysiężenia prezydenta elekta Karola Nawrockiego, przekroczył granice debaty".
Czytaj więcej
Minister z rządu Tuska mówi o naciskach na marszałka Hołownię ws. wyborów i zachowaniu KO
28.07.2025 12:29

Komentarzy: 0
Minister funduszy i polityki regionalnej, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, przyznała, że na marszałka Sejmu Szymona Hołownię wywierano naciski, by nie zwoływał Zgromadzenia Narodowego, co mogłoby opóźnić zaprzysiężenie prezydenta elekta, Karola Nawrockiego. Jej zdaniem była to próba rozhuśtania nastrojów społecznych i wzburzenia opinii publicznej wokół wyborów.
Czytaj więcej
Nitras traci wpływy w PO? "Jest przetrącony. Nikt go nie zna"
27.07.2025 16:14

