Szukaj
Konto

KO i PiS idą łeb w łeb. Zobacz najnowszy sondaż

Sejm
Źródło: fot. Katarzyna Czerwińska, CC BY-SA 3.0 pl, Wikipedia
Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to wygrałaby je Koalicja Obywatelska. Tuż za nią plasuje się Prawo i Sprawiedliwość.

Pracownia Social Changes przeprowadziła badanie na zlecenie telewizji wPolsce24, w którym sprawdzono, na kogo Polacy oddaliby swój głos, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę.

Wyniki sondażu

Z badania wynika, że pierwsze miejsce zajęłaby Koalicja Obywatelska, na którą chce oddać swój głos 34 proc. respondentów.

Na drugim miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce zagłosować 33 proc. pytanych.

Podium zamykają Trzecia Droga oraz Konfederacja. Obie formacje notują 11-proc. wynik.

W Sejmie znalazłaby się także Lewica z 9-proc. poparciem.

CZYTAJ TAKŻE:

Komentarzy: 0
Data publikacji: 04.09.2024 22:46
Źródło: wpolityce.pl