Szukaj
Konto

Gebert [GW] w amerykańskim radiu: "Antysemityzm stał się akceptowalną formą dyskursu w Polsce"

Gebert [GW] w amerykańskim radiu: "Antysemityzm stał się akceptowalną formą dyskursu w Polsce"
Źródło: YT, print screen
Komentarzy: 0
Na kanwie sporu o wypłatę restytucji za mienie bezspadkowe, która wywiązała się przez szeroko omawianą ustawę 447, Konstanty Gebert z GW udzielił wywiadu amerykańskiemu radiu NPR. W wywiadzie padło wiele kontrowersyjnych wypowiedzi.

Antysemityzm stał się akceptowalną formą dyskursu publicznego w Polsce. Jest obecny w mediach publicznych, na prawicowych stronach informacyjnych. Jest obecny w wypowiedziach polityków i osób publicznych. Jest uznawany za dopuszczalną formę wypowiedzi. Niekoniecznie cieszy się poparciem wielu ludzi, ale jest absolutnie uznawany za dopuszczalną, jeśli nie koniecznie akceptowalną formę wypowiedzi

- powiedział.

W miniony weekend polscy nacjonaliści przemaszerowali niosąc znaki opisujące Żydów, którzy chcą odzyskać skradzioną własność, jako "hieny Holokaustu"

- mówił o protestach wobec ust. 447.

Twierdził także, że władza robi wiele, by nie dopuścić do debaty w temacie polskiego udziału w Holokauście Żydów w czasie II WŚ.

Żydzi funkcjonują tutaj jako sprawdzian lakmusowy. Staliśmy się celem dla wszystkich tych, którzy chcieliby utrzymać Polskę autorytarną, czystą etnicznie, pobożnie katolicką, przeciwstawiającą się perwersji. Konflikt nie jest między Polakami a Żydami. To wewnętrzny konflikt w polskim społeczeństwie o to, jaką Polskę chcą mieć. I w tej sprawie jury jest jeszcze poza zasięgiem

- uznał.


adg

źródło: dorzeczy.pl

Komentarzy: 0
Data publikacji: 19.05.2019 17:43