Do Konfederacji dołączy nowy poseł? Nieoficjalne informacje

- Po siedmiu latach odchodzę dziś z Kukiz’15. To dla mnie trudna, ale głęboko przemyślana i pozytywna decyzja - oświadczył w poniedziałek były wicemarszałek Sejmu.
Jak podkreślił Tyszka w swoim oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych, "jego drogi z Pawłem Kukizem się rozeszły".
CZYTAJ WIĘCEJ: "Moje drogi z Pawłem się rozeszły". Poseł odchodzi z Kukiz’15
Tyszka w KORWiN-ie?
Tymczasem, według informacji podanych przez serwis Interia, Stanisław Tyszka rozpoczął negocjacje z partią KORWiN wchodzącą w skład Konfederacji.
"W kolejnych wyborach ma uzyskać pierwsze miejsce na liście Konfederacji z puli partyjnej należącej do ugrupowania Sławomira Mentzena. Jak się okazuje, negocjacje były utrzymywane w tajemnicy" - twierdzi portal Interia.
Zapytany przez serwis o całą sprawę były szef KORWiN Janusz Korwin-Mikke przyznał, że dotychczasowa współpraca z Tyszką układała się dobrze. Co więcej, stwierdził, że poseł "od dłuższego czasu miał poglądy jak partia KORWiN".
- Dziwiło nas, że wytrzymuje u pana Kukiza, ale to jego problem - dodał.
PiS chce nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu ws. obniżenia VAT-u na żywność
Nie żyje wieloletni poseł na Sejm
Najnowszy sondaż. KO prowadzi, ale traci przewagę nad PiS

Bogucki dosadnie o Żurku: „Wyjątkowo się skompromitował”
Bogucki: Prezydent przedłożył swój projekt nowelizacji Kpk



