Czarnecki: Prezydent wie, że polscy wyborcy wybaczają politykom błędy, ale nie wybaczą braku jedności

Komentarzy: 0
Udostępnij:
- Jestem przekonany, że prezydent Andrzej Duda doskonale wie, iż polscy wyborcy wybaczają politykom błędy, ale nie wybaczą braku jedności - powiedział w TVN24 Ryszard Czarnecki. Skomentował w ten sposób różnice na linii prezydent - PiS.
- Prezydent jest realistą i pragmatykiem i doskonale wie, że właśnie polscy wyborcy, zwłaszcza centroprawicy i prawicy, nauczeni smutnymi doświadczeniami przeszłości, nie wybaczą politykom prawicy braku jedności - dodawał Czarnecki.
Polityk zapenił jednocześnie, że nie można mówić o "wojnie" między prezydentem a prezesem PiS. Określił tę relację jako "różnicę zdań". Zaznaczył, że to Jarosław Kaczyński zaproponował Andrzejowi Dudzie kandydowanie na prezydenta, licząc przy tym na jedność na prawicy.
/ Źródło: TVN24
Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 02.10.2017 12:27
Komentarze
Prezydent: Nie postawiłbym środków finansowych na to, że PiS się rozpadnie
17.04.2026 22:15

Komentarzy: 0
Prezydent Karol Nawrocki nie postawiłby środków finansowych na to, że PiS się rozpadnie. Ocenił, że b. premier Mateusz Morawiecki i współpracujący z nim politycy, to bardzo zdolne osoby. Tak samo określił posła PiS Przemysława Czarnka i stwierdził, że nie będzie miał problemu, jeśli zostanie on premierem.
Czytaj więcej
Patryk Jaki szczerze o sytuacji wewnątrz PiS
17.04.2026 14:06
Kaczyński: Dla nich miejsc na naszych listach nie będzie
17.04.2026 12:53

Komentarzy: 0
"Jasno mówię, że dla ludzi, którzy by się w to angażowali, miejsc na naszych listach nie będzie" - powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej, odnosząc się do Stowarzyszenia Rozwój Plus utworzonego przez byłego premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej
Kaczyński o stowarzyszeniu Morawieckiego: Dla ludzi, którzy będą się w to angażować miejsc na listach PiS nie będzie
17.04.2026 07:26

Komentarzy: 0
Otóż to jest decyzja stwierdzająca, że przypomina się statut, który wyraźnie zakazuje działalności w innych organizacjach politycznych, a w naszej ocenie to co zostało powołane, ta organizacja ma właśnie taki charakter, no już zaczyna budować struktury lokalne- wyjaśnił Jarosław Kaczyński.
Czytaj więcej
Nieoficjalnie: Jarosław Kaczyński miał pilnie zwołać wszystkich posłów na Nowogrodzką
16.04.2026 09:54

Komentarzy: 0
Wg doniesień "Wirtualnej Polski" Jarosław Kaczyński wezwał parlamentarzystów PiS na czwartek na godzinę 13 do siedziby partii przy ul. Nowogrodzkiej. Informacja o spotkaniu miała zostać przekazana posłom wieczorem za pośrednictwem SMS-ów z biura prasowego ugrupowania.
Czytaj więcej
