Baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zaczęła działać w Michałkowie
18.11.2016 16:47

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Na lotnisku w Michałkowie k. Ostrowa Wielkopolskiego zainaugurowano 18. 11 br. działalność tymczasowej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podkreślił, że „wszyscy, którzy zarządzają służbą zdrowia, (...) starają się budować potęgę LPR tak, żeby sprostać nowoczesnym wyzwaniom”.
Stacjonujący w bazie śmigłowiec będzie obsługiwał przede wszystkim południowo-wschodnią część Wielkopolski. Dyżur załogi, złożonej z pilota, ratownika medycznego i lekarza, prowadzony będzie od wschodu do zachodu słońca. Baza docelowa ma powstać w 2018 r. Nowy budynek będzie posiadał kilkaset metrów kw. kubatury, a w jego skład wejdą pomieszczenia operacyjno-socjalne, magazyny medyczne i techniczne oraz hangar dla śmigłowca. Baza w Ostrowie Wielkopolskim jest jedną z czterech, które w listopadzie tego roku powstaną w nowych lokalizacjach w Polsce. Kolejne z nich zostaną zlokalizowane w Gorzowie Wielkopolskim, Opolu i Sokołowie Podlaskim. Tym samym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe będzie posiadało 21 stałych baz HEMS (ang. Helicopter Emergency Medical Service).
gz, źródło PAP
gz, źródło PAP

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 18.11.2016 16:47
Berkowicz pokazał flagę Izraela ze swastyką. Jest reakcja MSZ
14.04.2026 17:02
Hiszpania legalizuje pół miliona nielegalnych migrantów. Rząd pominął parlament
14.04.2026 16:40

Komentarzy: 0
Decyzja hiszpańskiego rządu wywołała poważne kontrowersje i polityczny spór. Nowe przepisy mają objąć ogromną grupę osób przebywających w kraju bez uregulowanego statusu, a sposób ich wprowadzenia budzi sprzeciw części sceny politycznej.
Czytaj więcej
Trump ostro o Meloni: Jest inna niż myślałem. Jestem nią zszokowany
14.04.2026 16:07
Jest rekomendacja na prezesa IPN. Kolegium podało nazwisko
14.04.2026 15:58

Komentarzy: 0
Zapadła ważna decyzja dotycząca przyszłości Instytutu Pamięci Narodowej. Po przesłuchaniu kandydatów i wewnętrznych obradach wskazano osobę, która ma objąć kierownictwo jednej z kluczowych instytucji państwowych.
Czytaj więcej
Jak chrumka samiec dzika? Nagranie z prezesem PiS podbija sieć
14.04.2026 15:15


