Więźniarka Auschwitz, ofiara eksperymentów Mengele: Zapraszam aktywistów Yad Vashem do Auschwitz

Niedługo bedziemy obchodzic 75 Rocznice Wyzwolenia KL Auschwitz Birkenau. Mówię o naszej uroczystości, która odbędzie się we właściwym miejscu i właściwym dniu, a mianowicie w Państwowym Muzeum Auschwitz Birkenau..
/ screen YouTube
Nie powiem, że nie jestem zaniepokojona jej przebiegiem.  Zdecydowanie jestem i to bardzo. Dziesiątki pytań ciśnie się na usta.  Czy przedstawiciele władz Polski, dyrekcja PMAB będą w stanie zachować zimną krew kiedy jakiś oszołom spróbuje zakłócić  ceremonię wykrzykując hasła i slogany tzw „wielkiej polityki”. Przerobiliśmy to w roku 2018, kiedy ambasador Izraela, Pani A. Azari zapoczątkowała wojnę polityczna pod pretekstem krytyki nowelizacji IPN-onowskiej.
 
Teraz sytuacja jest bardziej skomplikowana.  Dublowanie obchodów 75 Rocznicy Wyzwolenia KL Auschwitz 27 stycznia 1945 roku pomiędzy Polskim PMAB i Izraelskim Yad Vashem.
 
Wygląda na to, że izraelscy spadkobiercy Holocaustu nie chcą pamiętać, ze miejscem obchodów 27 stycznia 2020, powinno być PMAB, jak to odbywa się od lat powojennych.  To tu, w Auschwitz i jego podobozach dokonano Holocaustu na milionach niewinnych ludzi, których przynależność religijna drażniła Niemców. Wśród tych pomordowanych ludzi było również tysiące polskich katolików, tysiące  Świadków Jehowy, Protestantów, Romów, Sinti, jeńców sowieckich, jeńców angielskich, homoseksualistów i …. Setki tysięcy ludzi , których zbiorową mogiłą jest teren obecnego PMAB. Tu rozsypano ich skremowane prochy, tu w dołach rozrzucono  przemielone kości. Nawet nie wiemy ilu ludzi zginęło w Auschwitz, bo historycy są podzieleni w tym temacie. Jednak nie o to chodzi. Chodzi o to aby 27 stycznia 2020 z należną godnością oddać hołd milionom niewinnych ludzi, którzy zostali zamordowani w KL Auschwitz Birkenau  i który jest  ich wspólnym grobem.  
 
W świetle rosyjskiej prowokacji, że to my Polacy byliśmy tymi co odegrali rolę w wybuchu II wojny światowej, wykonawcami Holocaustu, powinniśmy ostro protestować! Strona rosyjska wie, jaką haniebną rolę odegrali ich wojskowi, którzy napadli na Polskę w roku 1939.  Ich okrucieństwo długo zostanie w pamięci tych, którym udało się wywinąć i ocalić z ich morderczych rąk.  Oni o tym wiedzą ale nie chcą się do tego publicznie przyznać. Ci co przeszli przez ich ręce, doskonale wiedzą co chcę powiedzieć. 
 
Wrócę do „wyzwolenia Auschwitz – Birkenau”.  Jedno co mogę powiedzieć, że do dnia dzisiejszego nie znamy całkowitej prawdy jak wyglądał ten sławny 27 styczeń 1945, kiedy Armia  Czerwona weszła do opuszczonego przez Niemców obozu. Więźniarki, które mogłyby coś powiedzieć -  odeszły z tego świata. Ich zeznania  przepadły w głębokich szufladach ubeckich urzędów, aby nigdy nie ujrzeć światla dziennego. Pozostały słowne świadectwa, opowiadania o tym, co je spotkało od „wyzwolicieli”, zanim ich wyższe dowództwo nie  zainterweniowało, aby zatrzymac bestialskie praktyki szeregowych żołdaków. W wielu przypadkach było za poźno.
 
Szkoda, że Prezydent Putin nie mówi on tym.  Czyżby obawiał się opinii światowej? A może tego, że w końcu zakłamana, starannie ukrywana tragiczna prawda o tym dniu ujrzy światło dzienne.? Zdecydowanie, łatwiej rzucać oskarżenia w kierunku tych, których się napadło w bestialski sposób we wrześniu 1939.  Swoje zbrodnie podrzucać innym, jak to miało miejsce o zbrodni popełnionej w Katyniu. To nie my, to inni i  kłamać na cały świat.  Jednak każde kłamstwo jednego dnia ogląda światło dzienne.  I tak się stało w przypadku Katynia.
 
Jestem oburzona tym co wyprawiają ci, co nazywają siebie spadkobiercami Holocaustu w Yad  Vashem. Co chce osiągnąć Izrael? Jestem pewna, ze nie robią tego bez ukrytego, starannie przygotowanego planu, który z pewnością szybko poznamy. 
 
Obojętne jaki cel im przyświeca! Powiem tylko, Panowie, obudźcie się, przestańcie siać zamęt. Żyjcie spokojnie w Waszym kraju, który otrzymaliście po latach zbrojnej walki o niego.  Doceńcie to.  

Miejscem obchodów wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady jest KL Auschwitz Birkenau, który został założony przez Niemców na okupowanej przez nich  polskiej ziemi.
 
Pierwszy transport więźniów do KL Auschwitz miał miejsce 14 czerwca 1940 i pierwszymi więźniami byli Polacy. Taka jest prawda historyczna.
 
Zapraszam Was, aktywistów z Yad Vashem na 80 obchody Pierwszego Transportu Polaków do KL Auschwitz , które będą miały miejsce 13 i 14 czerwca 2020 w Tarnowie i Oświęcimiu. Przyjedźcie, bądźcie z nami, Polakami, w tym dniu! Da Wam to wspaniałą okazję zapoznania się  z historią początków KL Auschwitz, zanim powstał obóz zagłady w Birkenau. Obserwując uważnie to co piszecie i mówicie - trzeba zgodnie z prawdą stwierdzić, że nie znacie historii miejsca, o której się wypowiadacie. Po 80 latach od I transportu i założenia KL Auschwitz  -czas to zmienić. 
 
Barbara Wojnarowska Gautier, b.wiezien KL Auschwitz – Birkenau, nr 83638

 

POLECANE
Gen. Dariusz Wroński: Sprzętu z SAFE nie ma z czym zintegrować, jest z innej epoki gorące
Gen. Dariusz Wroński: Sprzętu z SAFE nie ma z czym zintegrować, jest z innej epoki

„Pożyczka na cudze interesy, czyli jak zadłużyć Polskę, żeby NIE zwiększyć jej bezpieczeństwa… Są decyzje złe i są decyzje strategicznie głupie. Zaciąganie wielomiliardowej pożyczki w ramach programu SAFE na sprzęt, którego Polska nie potrzebuje, nie używa i nie ma z czym zintegrować, należy do tej drugiej kategorii!” - ocenił gen. bryg. pilot r. Dariusz Wroński na platformie X.

Axios: USA i Iran stoją na krawędzi wojny gorące
Axios: USA i Iran stoją na krawędzi wojny

Portal Axios napisał w środę o sześciu okolicznościach, które świadczą o tym, że USA i Iran stoją na krawędzi wojny. Serwis wymienił wśród nich trwający od dawna spór dotyczący irańskiego programu nuklearnego, zabicie tysięcy demonstrantów przez irańskie władze oraz przeświadczenie o słabości reżimu w Teheranie.

Unijne instytucje manipulują ws. uruchomienia ETS2. Rada UE wydała komunikat tylko u nas
Unijne instytucje manipulują ws. uruchomienia ETS2. Rada UE wydała komunikat

Rada (na szczeblu ambasadorów UE) przyjęła dziś swoje stanowisko w sprawie ukierunkowanej zmiany rezerwy stabilności rynku dla nowego systemu handlu emisjami dla budynków, transportu drogowego i innych sektorów (ETS2).

Polskę 2050 spotkało to samo co Polskę tylko u nas
Polskę 2050 spotkało to samo co Polskę

W polityce najgorsza jest naiwność. Drugie najgorsze jest zdziwienie. Dziś wielu przeciera oczy, patrząc na rozłam w Polska 2050 i powstanie klubu „Centrum”. A przecież to było do przewidzenia. Polskę 2050 spotkało dokładnie to samo, co – od lat – spotyka całą Polskę: zemsta Tuska.

Ukraińskie ministerstwo kultury wydało pozwolenie na poszukiwania w Hucie Pieniackiej z ostatniej chwili
Ukraińskie ministerstwo kultury wydało pozwolenie na poszukiwania w Hucie Pieniackiej

Ministerstwo kultury Ukrainy wydało pozwolenie na poszukiwanie szczątków polskich ofiar ukraińskich nacjonalistów w dawnej wsi Huta Pieniacka w obecnym obwodzie lwowskim. Resort poinformował o tym w środę na swojej stronie internetowej.

Obrońca Romanowskiego: Wydanie ENA to rażące naruszenie procedury karnej i konstytucji gorące
Obrońca Romanowskiego: Wydanie ENA to rażące naruszenie procedury karnej i konstytucji

„To rażące naruszenie przepisów procedury karnej oraz Konstytucji” – napisał na platformie X obrońca Marcina Romanowskiego mec. Bartosz Lewandowski, odnosząc się do wyroku sądu o ponownym wydaniu ENA za byłym wiceministrem.

Dr Damian Sitkiewicz: Hochsztaplerska książka Rossolińskiego-Liebe zakłamuje elementarne fakty historyczne tylko u nas
Dr Damian Sitkiewicz: Hochsztaplerska książka Rossolińskiego-Liebe zakłamuje elementarne fakty historyczne

Spór o książkę historyka Grzegorz Rossoliński-Liebe nabrał międzynarodowego wymiaru. Podczas wykładu w Instytucie Pamięci Narodowej dr Damian Sitkiewicz ostro skrytykował publikację o polskich burmistrzach w czasie okupacji, zarzucając jej wypaczanie faktów i błędy metodologiczne. W tle – pytania o odpowiedzialność, wolność badań i kształt debaty historycznej w Europie.

Sąd wydał ENA za Romanowskim. Kuriozalne uzasadnienie z ostatniej chwili
Sąd wydał ENA za Romanowskim. Kuriozalne uzasadnienie

Nie wystąpiła żadna z przesłanek uniemożliwiających ponowne wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA) wobec posła PiS i b. wiceszefa MS Marcina Romanowskiego – ocenił sąd w pisemnym uzasadnieniu postanowienia w tej sprawie zamieszczonym w środę po południu na swojej stronie internetowej.

Mariusz Kamiński: UE wydaje 3 mln euro na projekt cyfryzacji komunistycznej Kuby z ostatniej chwili
Mariusz Kamiński: UE wydaje 3 mln euro na projekt cyfryzacji komunistycznej Kuby

„Reżim [kubański – red.] trwa wyłącznie dzięki represjom, a Unia wydaje jednocześnie 3 mln euro na projekt «Cyfrowa Kuba»” – alarmuje na platformie X eurodeputowany Mariusz Kamiński (PiS), który wystosował do Komisji Europejskiej pismo w tej sprawie.

Mentzen u Nawrockiego. W tle pakt senacki i rozmowy o nowej koalicji z ostatniej chwili
Mentzen u Nawrockiego. W tle pakt senacki i rozmowy o nowej koalicji

W środę media donoszą o spotkaniu, do którego doszło w Pałacu Prezydenckim. Prezydent Karol Nawrocki rozmawiał ze Sławomirem Mentzenem z Konfederacji. W tle pojawia się temat paktu senackiego i przyszłej współpracy prawicy.

REKLAMA

Więźniarka Auschwitz, ofiara eksperymentów Mengele: Zapraszam aktywistów Yad Vashem do Auschwitz

Niedługo bedziemy obchodzic 75 Rocznice Wyzwolenia KL Auschwitz Birkenau. Mówię o naszej uroczystości, która odbędzie się we właściwym miejscu i właściwym dniu, a mianowicie w Państwowym Muzeum Auschwitz Birkenau..
/ screen YouTube
Nie powiem, że nie jestem zaniepokojona jej przebiegiem.  Zdecydowanie jestem i to bardzo. Dziesiątki pytań ciśnie się na usta.  Czy przedstawiciele władz Polski, dyrekcja PMAB będą w stanie zachować zimną krew kiedy jakiś oszołom spróbuje zakłócić  ceremonię wykrzykując hasła i slogany tzw „wielkiej polityki”. Przerobiliśmy to w roku 2018, kiedy ambasador Izraela, Pani A. Azari zapoczątkowała wojnę polityczna pod pretekstem krytyki nowelizacji IPN-onowskiej.
 
Teraz sytuacja jest bardziej skomplikowana.  Dublowanie obchodów 75 Rocznicy Wyzwolenia KL Auschwitz 27 stycznia 1945 roku pomiędzy Polskim PMAB i Izraelskim Yad Vashem.
 
Wygląda na to, że izraelscy spadkobiercy Holocaustu nie chcą pamiętać, ze miejscem obchodów 27 stycznia 2020, powinno być PMAB, jak to odbywa się od lat powojennych.  To tu, w Auschwitz i jego podobozach dokonano Holocaustu na milionach niewinnych ludzi, których przynależność religijna drażniła Niemców. Wśród tych pomordowanych ludzi było również tysiące polskich katolików, tysiące  Świadków Jehowy, Protestantów, Romów, Sinti, jeńców sowieckich, jeńców angielskich, homoseksualistów i …. Setki tysięcy ludzi , których zbiorową mogiłą jest teren obecnego PMAB. Tu rozsypano ich skremowane prochy, tu w dołach rozrzucono  przemielone kości. Nawet nie wiemy ilu ludzi zginęło w Auschwitz, bo historycy są podzieleni w tym temacie. Jednak nie o to chodzi. Chodzi o to aby 27 stycznia 2020 z należną godnością oddać hołd milionom niewinnych ludzi, którzy zostali zamordowani w KL Auschwitz Birkenau  i który jest  ich wspólnym grobem.  
 
W świetle rosyjskiej prowokacji, że to my Polacy byliśmy tymi co odegrali rolę w wybuchu II wojny światowej, wykonawcami Holocaustu, powinniśmy ostro protestować! Strona rosyjska wie, jaką haniebną rolę odegrali ich wojskowi, którzy napadli na Polskę w roku 1939.  Ich okrucieństwo długo zostanie w pamięci tych, którym udało się wywinąć i ocalić z ich morderczych rąk.  Oni o tym wiedzą ale nie chcą się do tego publicznie przyznać. Ci co przeszli przez ich ręce, doskonale wiedzą co chcę powiedzieć. 
 
Wrócę do „wyzwolenia Auschwitz – Birkenau”.  Jedno co mogę powiedzieć, że do dnia dzisiejszego nie znamy całkowitej prawdy jak wyglądał ten sławny 27 styczeń 1945, kiedy Armia  Czerwona weszła do opuszczonego przez Niemców obozu. Więźniarki, które mogłyby coś powiedzieć -  odeszły z tego świata. Ich zeznania  przepadły w głębokich szufladach ubeckich urzędów, aby nigdy nie ujrzeć światla dziennego. Pozostały słowne świadectwa, opowiadania o tym, co je spotkało od „wyzwolicieli”, zanim ich wyższe dowództwo nie  zainterweniowało, aby zatrzymac bestialskie praktyki szeregowych żołdaków. W wielu przypadkach było za poźno.
 
Szkoda, że Prezydent Putin nie mówi on tym.  Czyżby obawiał się opinii światowej? A może tego, że w końcu zakłamana, starannie ukrywana tragiczna prawda o tym dniu ujrzy światło dzienne.? Zdecydowanie, łatwiej rzucać oskarżenia w kierunku tych, których się napadło w bestialski sposób we wrześniu 1939.  Swoje zbrodnie podrzucać innym, jak to miało miejsce o zbrodni popełnionej w Katyniu. To nie my, to inni i  kłamać na cały świat.  Jednak każde kłamstwo jednego dnia ogląda światło dzienne.  I tak się stało w przypadku Katynia.
 
Jestem oburzona tym co wyprawiają ci, co nazywają siebie spadkobiercami Holocaustu w Yad  Vashem. Co chce osiągnąć Izrael? Jestem pewna, ze nie robią tego bez ukrytego, starannie przygotowanego planu, który z pewnością szybko poznamy. 
 
Obojętne jaki cel im przyświeca! Powiem tylko, Panowie, obudźcie się, przestańcie siać zamęt. Żyjcie spokojnie w Waszym kraju, który otrzymaliście po latach zbrojnej walki o niego.  Doceńcie to.  

Miejscem obchodów wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady jest KL Auschwitz Birkenau, który został założony przez Niemców na okupowanej przez nich  polskiej ziemi.
 
Pierwszy transport więźniów do KL Auschwitz miał miejsce 14 czerwca 1940 i pierwszymi więźniami byli Polacy. Taka jest prawda historyczna.
 
Zapraszam Was, aktywistów z Yad Vashem na 80 obchody Pierwszego Transportu Polaków do KL Auschwitz , które będą miały miejsce 13 i 14 czerwca 2020 w Tarnowie i Oświęcimiu. Przyjedźcie, bądźcie z nami, Polakami, w tym dniu! Da Wam to wspaniałą okazję zapoznania się  z historią początków KL Auschwitz, zanim powstał obóz zagłady w Birkenau. Obserwując uważnie to co piszecie i mówicie - trzeba zgodnie z prawdą stwierdzić, że nie znacie historii miejsca, o której się wypowiadacie. Po 80 latach od I transportu i założenia KL Auschwitz  -czas to zmienić. 
 
Barbara Wojnarowska Gautier, b.wiezien KL Auschwitz – Birkenau, nr 83638


 

Polecane