Szukaj
Konto

"Wariat albo ruski agent". Tusk znów uderza w Kaczyńskiego

Donald Tusk
Źródło: fot. PAP/Wiktor Dąbkowski
Komentarzy: 0
Premier Donald Tusk po raz kolejny uderzył w szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Sąsiadka mówi o takich przypadkach, że wariat albo ruski agent" – napisał w mediach społecznościowych.
Co musisz wiedzieć
  • W Katowicach ruszyła konwencja PiS "Myśląc Polska", którą otworzył Jarosław Kaczyński.
  • Kaczyński wskazał trzy priorytety programu: służbę zdrowia, bezpieczeństwo oraz gospodarkę z perspektywy portfela obywatela.
  • Szef PiS mówił o "opcji niemiecko-brukselskiej", twierdząc, że zmierza ona do budowy hegemonicznego "imperium".
  • Premier Donald Tusk odpowiedział w mediach społecznościowych, ostro krytykując Kaczyńskiego i nawiązując do wcześniejszych słów o "podpalaczu" po doniesieniach ws. Pegasusa.

 

Konwencja PiS w Katowicach

W piątek w Katowicach rozpoczęła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem "Myśląc Polska". Obrady rozpoczął Jarosław Kaczyński. - Program dla Polski to zadanie szczególnie trudne, bo mamy kryzys państwa - podkreślił na początku swojego wystąpienia.

Jako główne tematy, które w programie powinny być potraktowane priorytetowo, Jarosław Kaczyński wymienił: służbę zdrowia, bezpieczeństwo i sprawy gospodarcze, widziane przez pryzmat portfela obywatela. - Te trzy tematy muszą być wyeksponowane, by móc państwem właściwie kierować - stwierdził.

Szef PiS mówi o opcji "brukselsko-niemieckiej"

Szef PiS mówił także o tym, iż Polska ma dziś przed sobą dwie opcje. Jedna z nich to opcja "niemiecko-brukselska", która według Kaczyńskiego zakłada powstanie państwa "hegemonialnego".

- Wszystko, co zaczęło się po II wojnie światowej, ma zostać sfinalizowane jako wielkie zwycięstwo Niemiec i powstanie czegoś w rodzaju nowego imperium (...) Niemcy chcą nam zabrać państwo. Francuzi razem z nimi. Nie wiem dlaczego, ale tak. Biurokracja europejska pali się aż do tego. Amerykanie nie - powiedział Jarosław Kaczyński.

Tusk znów uderza w Kaczyńskiego

Na słowa prezesa PiS zareagował w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

"«Niemcy i Francja chcą nam zabrać państwo» - ogłosił Jarosław Kaczyński. Sąsiadka mówi o takich przypadkach, że wariat albo ruski agent" - napisał Donald Tusk po raz kolejny uderzając w Jarosława Kaczyńskiego.

Przypomnijmy, że w środę, po rewelacjach Onetu dotyczących śledztwa ws. Pegasusa, Tusk określił Kaczyńskiego mianem "podpalacza".

Komentarzy: 0
Data publikacji: 24.10.2025 23:30
Źródło: X / tysol.pl