Szukaj
Konto

USA i Izrael zaatakowały Iran. BBN wydało pilny komunikat

28.02.2026 11:24
Szef BBN prof. Sławomir Cenckiewicz
Źródło: fot. PAP/Leszek Szymański
Komentarzy: 0
W sobotę rano amerykańskie i izraelskie wojska zaatakowały Iran. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego wydało komunikat w tej sprawie.
Co musisz wiedzieć
  • Po godz. 7 rozpoczęła się operacja wojskowa Izraela i USA w Iranie.
  • Donald Trump przekazał, że USA rozpoczęły dużą operację bojową w Iranie i wezwał Irańczyków do przejęcia władzy.
  • Polskie MSZ apeluje o opuszczenie Iranu i Libanu oraz unikanie podróży do całego regionu.
  • MSZ informuje, że nie ma danych o poszkodowanych Polakach.

 

USA i Izrael zaatakowały Iran

W sobotę po godz. 7 media obiegła informacja o eksplozjach w Iranie. Niedługo później szef resortu obrony Izraela Israel Katz przekazał, że "wojska Izraela rozpoczęły prewencyjny atak na Iran, aby usunąć zagrożenia dla państwa Izrael".

Niedługo później Donald Trump poinformował, że armia USA rozpoczęła niedawno dużą operację bojową w Iranie. Trump wezwał także naród irański do przejęcia władzy w kraju.

Pilny komunikat BBN

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego przed godz. 11 wydało w mediach społecznościowych komunikat odnoszący się do porannych wydarzeń na Bliskim Wschodzie.

Jak podkreślono, "Bliski Wschód pozostaje jednym z kluczowych obszarów dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej".
"BBN systematycznie prowadziło oceny sytuacji bezpieczeństwa w tym regionie, a od kilku dni intensywnie monitorowało i analizowało informacje o napięciach wokół Iranu" - zaznaczono.

BBN przekazało, że efekty ocen były przekazywane przez szefa BBN prof. Sławomira Cenckiewicza prezydentowi Karolowi Nawrockiemu.

"Priorytetem BBN pozostaje bezpieczeństwo naszych obywateli w tym regionie i konsekwencje rozwoju wydarzeń dla obronności Rzeczypospolitej" - czytamy w komunikacie.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 28.02.2026 11:24
Źródło: BBN / tysol.pl