Szukaj
Konto

SONDAŻ: 60 proc. Polaków za repolonizacją mediów

SONDAŻ: 60 proc. Polaków za repolonizacją mediów
Źródło: Pixabay.com/CC0
Komentarzy: 0
Ograniczenie zagranicznego kapitału w polskich mediach popiera blisko 60 proc. Polaków i 78,5 proc. zwolenników rządu – wskazuje sondaż opublikowany przez portal Wirtualne Media.

Pomysł repolonizacji najchętniej popierają osoby aktywne zawodowo (63 proc.) i osoby w wieku 42-51 lat (68 proc.), a także studenci (50,5 proc.) i emeryci (58 proc.). Wśród zwolenników rządu za repolonizacją mediów opowiada się aż 78,5 proc.

Inicjatywa ograniczenia udziału zagranicznego kapitału na polskim rynku medialnym najbardziej nie podoba się osobom dobrze sytuowanym i zadowolonym ze swojej sytuacji materialnej. W tej grupie pomysł PiS popiera 42 proc. Z kolei w małych miastach jest więcej przeciwników repolonizacji (52 proc.) niż zwolenników (48 proc.).

Badanie przeprowadził domu mediowy UM (grupa IPG Mediabrands). Badanie zostało przeprowadzone na panelu Ariadna metodą CAWI w dniach 24-28 marca 2017 roku na ogólnopolskiej próbie 144 pełnoletnich osób.

/ Źródło: Wirtualne Media, dorzeczy.pl

Komentarzy: 0
Data publikacji: 05.04.2017 13:31