Prof. Cenckiewicz: Czesi opublikowali akta, a w nich akapit o przeszłości agenturalnej Wałęsy
17.09.2017 01:21

Komentarzy: 0
Udostępnij:
- Przesłana prawdopodobnie do centrali MSW w Pradze "Informacja o niektórych doniesieniach naczelnika Departamentu III „A” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych PRL" pochodzi z marca 1981 r. Znajdujemy w niej jednoznaczny akapit na temat przeszłości agenturalnej Wałęsy - pisze prof. Sławomir Cenckiewicz
- "Co do współpracy Wałęsy z pracownikami polskiej Służby Bezpieczeństwa, Ciastoń oznajmił, że do pozyskania Wałęsy doszło w roku 1970 w czasie strajków na Wybrzeżu. Informacje podobno pisał własnoręcznie. Podpisywał też potwierdzenia odbioru kwot pieniężnych, które otrzymywał za współpracę. Ciastoń nie wie, kiedy skończyła się współpraca Wałęsy z SB, ale trwała jeszcze w roku 1976, gdy odszedł na inne stanowisko pracy"
- relacjonuje zawartość akt historyknn

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 17.09.2017 01:21
Lewicowa poseł zareagowała na publikację „Wyborczej”: To wybitne skur****stwo
15.12.2025 12:47

Komentarzy: 0
„Gazeta Wyborcza” napisała o rzekomych informacjach na temat leczenia Sławomira Cenckiewicza, szefa BBN. Publikacja wywołała burzę i oburzenie polityków tak z prawej, jak i z lewej strony sceny politycznej. „Uprawianie polityki na ujawnieniu, kto bierze jakie leki to wybitne skur****stwo” – napisała na X poseł Marcelina Zawisza z partii Razem.
Czytaj więcej
Emerytury byłych prezydentów Polski. Zobacz, ile dostają
30.11.2025 14:55

Komentarzy: 0
Andrzej Duda kilka dni temu pokazał wyciąg ze swojego konta bankowego po wpłynięciu pierwszej prezydenckiej emerytury. Kwota świadczenia opiewała na 9349 złotych. Portal rmf24 przypomniał, ile otrzymują jego poprzednicy i czy są z tego zadowoleni.
Czytaj więcej
Więziennicy z Solidarności piszą do szefa BBN. Chodzi o dodatek mieszkaniowy
23.10.2025 08:48

Komentarzy: 0
W marcu br. minister sprawiedliwości i dyrektor generalny Centralnego Zarządu SW podpisali ze stroną społeczną porozumienie ws. dodatku mieszkaniowego dla funkcjonariuszy Służby Więziennej. Świadczenie do dzisiaj nie weszło w życie.
Czytaj więcej
Sąd uniewinnia Cenckiewicza. Tusk złożył kasację
20.10.2025 10:56

Komentarzy: 0
Sąd uznał, że Sławomir Cenckiewicz nie zataił żadnych informacji w ankiecie bezpieczeństwa. Decyzja służb o odebraniu mu poświadczenia bezpieczeństwa miała związek z przyjmowaniem zwykłych leków, które – jak orzekł sąd – nie są substancjami psychotropowymi.
Czytaj więcej
Szef BBN: Musimy przygotować nową Strategię Bezpieczeństwa Narodowego
27.09.2025 15:47

Komentarzy: 0
Szef BBN Sławomir Cenckiewicz poinformował w sobotę, że prezydent Karol Nawrocki podziela stanowisko swojego poprzednika o odmowie podpisania przygotowanej przez rząd Strategii Bezpieczeństwa Narodowego. Musimy przygotować nową strategię – przekonywał podczas Kongresu Armia w Stalowej Woli.
Czytaj więcej