Pociąg amerykańskiej armii okradziony w Polsce. Nowe informacje

Rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka potwierdził w środę PAP, że cztery skrzynie z amunicją zostały skradzione w niedzielę z pociągu specjalnego obsługiwanego przez amerykańskich żołnierzy.
Prokurator Tomasz Czułowski poinformował, że jeleniogórska prokuratura wszczęła już w tej sprawie śledztwo. Prowadzi je w kierunku m.in. przestępstwa kradzieży z włamaniem do wagonu transportowego. Z trzema zatrzymanymi osobami - jak się wyraził - aktualnie wykonywane są czynności procesowe.
- Szerszych informacji prokuratura będzie mogła udzielić po zakończeniu czynności z zatrzymanymi - zaznaczył.
Skrzynie zatopili w stawie
Włamanie zostało ujawnione przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w trakcie obchodu torowiska, podczas postoju pociągu na stacji w Węglińcu.
W środę rano, około godz. 7.45, skrzynie odzyskali policjanci z komisariatu w Pieńsku i komendy powiatowej w Zgorzelcu. Były zatopione w stawie w Starym Węglińcu.
- Trzy skrzynie są oryginalnie zaplombowane bez oznak ingerencji co do zawartości; jedna skrzynia otwarta, w której znajduje się jednak komplet amunicji. Po wykonaniu czynności procesowych skrzynie zabezpieczyliśmy - powiedział insp. Ciarka.
Napad na Luwr. Wielka akcja francuskiej policji

Złodzieje klejnotów z Luwru zatrzymani. Przeanalizowano 150 próbek DNA

Media: Poseł Konrad Berkowicz zatrzymany w sklepie IKEA. Interweniowała policja

Kradzież pieniędzy z kont w banku Santander. Nowe informacje

