Obywatele RP o działaniach Gawor: Doceniamy pryncypialną postawę. Argumentacja napawa nas nadzieją

Hanna Gronkiewicz-Waltz której urzędnicy rozwiązali pokojowy Marsz Powstania Warszawskiego chwali się tym, że otrzymała... list z podziękowaniem do Obywateli RP - Wobec zdarzeń, które miały miejsce podczas tego [Marszu Powstania Warszawskiego - przyp. red.] zgromadzenia, Ewa Gawor, dyrektor BBiZK, podjęła słuszną decyzję. Dziękujemy za nią. I choć wielokrotnie - niestety do 1 sierpnia 2018 nieskutecznie - domagaliśmy [się - przyp. red.] reakcji władz samorządowych Warszawy wobec tych samych haniebnych zjawisk, które od lat dzieją się w naszym mieście - doceniamy odważną i pryncypialną postawę Ratusza. Szczególną nadzieją napawa nas argumentacja pani Ewy Gawor - piszą do Hanny Gronkiewicz Waltz Obywatele RP
- Ratusz zdał egzamin i wreszcie spełnił pokładane w nim nadzieje na podjęcie przewidzianych prawem kroków. Niestety nie możemy tego samego powiedzieć o policji, która po rozwiązaniu marszu nie stanęła po stwonie wolnych obywateli i ich prawa do pokojowej manifestacji (antyfaszystowskiej)
- napisali w liście do Hanny Gronkiewicz-Waltz Obywatele RP.
- W Warszawie nie ma i nigdy nie będzie zgody na propagowanie faszystowskich haseł.
- odpowiada buńczucznie Hanna Gronkiewicz Waltz
Tu nasuwa się pytanie: Czyli dokładnie jakich? Sama Ewa Gabor nie wskazała żadnych, które byłyby niezgodne z prawem
W Warszawie nie ma i nigdy nie będzie zgody na propagowanie faszystowskich haseł. pic.twitter.com/L8xKryRU54
— Hanna Gronkiewicz (@hannagw) 13 sierpnia 2018

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 13.08.2018 23:44
Komentarze
Tragiczny bilans wypoczynku nad wodą. Policja: Od początku czerwca utonęło 79 osób
12.07.2026 17:22

Komentarzy: 0
Od początku czerwca w Polsce utonęło 79 osób, z czego dwie w sobotę – poinformowała policja. Funkcjonariusze i ratownicy apelują o zachowanie ostrożności podczas wypoczynku nad wodą oraz korzystanie z kąpielisk strzeżonych.
Czytaj więcej
Trwają poszukiwania 19-letniej Weroniki. Dziewczyna zaginęła we Włoszech
12.07.2026 15:00
Śmierć 29-latki w Jędrzejowie. 19-latek usłyszał dwa poważne zarzuty
11.07.2026 19:39

Komentarzy: 0
Zarzut zabójstwa oraz usiłowania zgwałcenia 29-letniej kobiety usłyszał w sobotę 19-letni mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego. Podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o jego areszt.
Czytaj więcej
Telewizja Republika zarzuca „ścieżkę specjalną”. Policja przedstawia własną wersję
10.07.2026 14:54

Komentarzy: 0
Komenda Główna Policji odpiera zarzuty dotyczące przyjęcia Justyny Kobos do służby i podkreśla, że nabór przeprowadzono zgodnie z art. 25 ust. 5 ustawy o Policji. Oświadczenie nie odnosi się jednak do twierdzenia Telewizji Republika, że przy mianowaniu na stanowisko specjalisty zastosowano art. 34 ust. 7, przewidziany dla „szczególnie uzasadnionych przypadków”.
Czytaj więcej
Mamy nowe, nieoficjalne informacje na temat wizyty policji w domu Aleksandry Fedorskiej
10.07.2026 13:14

Komentarzy: 0
Według nowych, nieoficjalnych informacji policjanci, którzy przyszli pod drzwi Aleksandry Fedorskiej, dokonali czynności w sprawie głośnej medialnie wizyty, jaką złożyło dwóch mężczyzn Natalii Fedoriak, prowadzącej firmę w pomieszczeniach wynajmowanych od poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego.
Czytaj więcej
