New York Times: Inna przyczyna śmierci Aleksandra Doby

New York Times powołując się na syna legendarnego polskiego podróżnika Aleksandra Doby twierdzi, iż przyczyny śmierci są inne niż podawano dotąd w mediach.
"Aleksander Doba, polski poszukiwacz przygód, który pływał samotnie kajakiem po Atlantyku, zmarł 22 lutego na szczycie Kilimandżaro w Tanzanii w Afryce. Miał 74 lata. Jego syn Czesław przyznał, że przyczyną zgonu było uduszenie spowodowane obrzękiem płuc" - podali dziennikarze amerykańskiej gazety.
Do tej pory nie podawano żadnych informacji o obrzęku płuc. Z aktu zgonu wydanego przez Zjednoczoną Republikę Tanzanii miało wynikać, iż śmierć Doby nastąpiła z innych przyczyn.
brus
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 16.03.2021 22:00
Źródło: sportowefakty.wp.pl, New York Times
Komentarze
To koniec projektu "europejskiego czołgu przyszłości"? Jest komunikat niemieckiego MON
19.07.2026 20:01

Komentarzy: 0
Największy europejski, czy raczej niemiecko-francuski projekt czołgu nowej generacji MGCS od dawna chwiał się w posadach. Niemieckie Ministerstwo Obrony przedstawiło nowe założenia programu MGCS. Dokument wskazuje, że nacisk ma zostać przeniesiony z budowy jednej wspólnej platformy na rozwój technologii dla przyszłych pojazdów bojowych.
Czytaj więcej
Spór w PiS dotarł do milionów internautów. Prawie połowa reakcji to kpiny
19.07.2026 19:19

Komentarzy: 0
Wewnętrzny konflikt w Prawie i Sprawiedliwości osiągnął w sieci zasięg około 7 mln odbiorców. Z analizy Data House Res Futura wynika, że najczęstszą reakcją internautów były szyderstwo i kpina, a przekaz o rozpadzie partii zdecydowanie zdominował sieć.
Czytaj więcej
Media: Adam Borowski zapowiada powołanie społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich
19.07.2026 18:46

Komentarzy: 0
Jak poinformował portal niezależna.pl, legendarny działacz opozycji demokratycznej i niepodległościowej w PRL Adam Borowski powoła instytucję społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ma skupiać wokół siebie prawników, którzy będą pomagać osobom pokrzywdzonym przez władze. Szczegóły tej decyzji poznamy jeszcze w niedzielę w TV Republika.
Czytaj więcej
Potężne burze nad Polską. Jest komunikat straży pożarnej
19.07.2026 18:22

Komentarzy: 0
Ponad 820 interwencji strażaków po burzach w Polsce. Najwięcej zdarzeń odnotowano na Śląsku, Lubelszczyźnie i w Małopolsce. IMGW wydał ostrzeżenia dla 12 województw, a RCB rozesłało alerty.
Czytaj więcej
Media: Zełenski ogłasza kluczowe rozmowy na temat strategii zakończenia wojny
19.07.2026 17:50

Komentarzy: 0
Jak poinformował portal Kyiv Post, prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że w poniedziałek odbędzie „kluczowe rozmowy” dotyczące strategii zakończenia wojny na warunkach akceptowalnych dla Ukrainy. Zapowiedź padła po weekendzie konsultacji z doświadczonymi dowódcami wojskowymi poświęconych sytuacji na froncie i dalszym działaniom.
Czytaj więcej
