Michał Dworczyk zabiera głos ws. odejścia z KPRM

O tym, że szef Kancelarii Premiera odejdzie, spekulowano w mediach już od kilku dni. Informacje jako pierwsze podało Radio RMF FM we wtorek. W czwartek tygodnik "Wprost", który powołał się na źródła w PiS, poinformował, że Michał Dworczyk przestał już pełnić dotychczasową funkcję. "Sam miał poprosić o możliwość odejścia" - dodano.
Michał Dworczyk składa rezygnację
Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dziękuję Prezesowi J. Kaczyńskiemu, Premierowi @MorawieckiM, kierownictwu @pisorgpl oraz wszystkim pracownikom KPRM za zaufanie i blisko 5 lat współpracy! 🇵🇱🤝🇵🇱
- napisał Michał Dworczyk na Twitterze w piątek.
Przypomnijmy, że Dworczyk pełnił funkcję szefa KPRM od 19 grudnia 2017 r. Wcześniej był sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, gdy szefem MON był Antoni Macierewicz.
Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Michała Dworczyka.
Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dziękuję Prezesowi J. Kaczyńskiemu, Premierowi @MorawieckiM, kierownictwu @pisorgpl oraz wszystkim pracownikom KPRM za zaufanie i blisko 5 lat współpracy! 🇵🇱🤝🇵🇱 pic.twitter.com/leSaEDMjfI
— Michał Dworczyk (@michaldworczyk) September 30, 2022
Tagi
Komentarze
Akt oskarżenia przeciwko Michałowi Dworczykowi

Burza w Polsce 2050. Wiceszef MON opuszcza partię
Kolejny polityk odchodzi z Polski 2050
To koniec Polski 2050? Ważny polityk partii zapowiada odejście i stworzenie nowego środowiska politycznego

Polityczna burza w Wielkiej Brytanii. Większość Brytyjczyków chce dymisji premiera


