Magyar: Orban pogratulował mi zwycięstwa

- Peter Magyar ogłosił zwycięstwo TISZY i poinformował, że Viktor Orbán pogratulował mu już telefonicznie.
- Po przeliczeniu 53,45 proc. głosów TISZA wyraźnie prowadzi z wynikiem 52,49 proc., zostawiając Fidesz daleko w tyle.
- To może być polityczne trzęsienie ziemi na Węgrzech.
Lider opozycyjnej partii Tisza Peter Magyar poinformował w niedzielę wieczorem na Facebooku, że premier Węgier Viktor Orban złożył mu gratulacje z okazji zwycięstwa w wyborach parlamentarnych.
Przed chwilą premier Viktor Orban zadzwonił i pogratulował nam zwycięstwa
– napisał Magyar niedługo po godz. 21, kiedy Narodowe Biuro Wyborcze (NVI) ogłosiło częściowe wyniki po przeliczeniu ponad 53 proc. głosów.
Są cząstkowe wyniki
O godz. 19 na Węgrzech zakończyło się głosowanie w wyborach parlamentarnych, uważanych za najpoważniejszy test dla obozu Viktora Orbána od lat. Wiadomo, że padł rekord frekwencji.
Z cząstkowych wyników z obu list – krajowej i jednomandatowych okręgów wyborczych – z 53,45 proc. okręgów wyborczych wynika, że TISZA zdobyła 52,49 proc. głosów, Fidesz 38,83 proc., a Mi Hazank (Nasza Ojczyzna) 6,08 proc.
Kiedy poznamy wyniki głosowania?
Na Węgrzech nie przeprowadza się badań exit poll. Liczenie głosów rozpoczyna się natychmiast, po zamknięciu lokali wyborczych, czyli po godz. 19.
Komentarze
Węgry: Premier grozi prezydentowi zmianą konstytucji. Jest odpowiedź

Żurek napisał do nowych władz Węgier. Chodzi o Ziobrę
Zbigniew Ziobro ma nowe obywatelstwo? Zaskakujące słowa premiera Węgier
Magyar zapowiada rozliczenia po Orbanie. Na celowniku sędziowie i prezes Sądu Najwyższego

Rosja uderzyła w region zamieszkany przez Węgrów. Rząd Magyara reaguje









