Jarosław Gowin złożył rezygnację z funkcji prezesa Porozumienia

Gowin mówił podczas odbywającego się w sobotę w Warszawie Kongresu Nadzwyczajnego swego ugrupowania, że "wiosną finalizować się będą rozmowy partii opozycyjnych na temat konstelacji, w której opozycja pójdzie do wyborów" i że jest to "szalenie ważne dlatego, że od tej konstelacji może zależeć osiągnięcie celu, jakim jest odsunięcie PiS-u od władzy".
Jest rzeczą bardzo ważną, żeby w tych rozmowach reprezentował nas już ktoś inny, ktoś nowy, ktoś kto nie jest obarczony ciężarem tych trudnych kompromisów i tych trudnych decyzji, które ja podejmowałem
- powiedział Gowin.
Dlatego na wasze ręce chcę złożyć dzisiaj rezygnację z funkcji prezesa Porozumienia
- ogłosił Gowin.
Kandydatką na następczynię Gowina jest posłanka Magdalena Sroka. Przed głosowaniem podkreślała, że jest miejsce na scenie politycznej dla Porozumienia.
Komentarze
Koniec sporu zbiorowego w ASK Poland. Wynegocjowano porozumienie
Patryk Słowik rezygnuje ze stanowiska redaktora naczelnego portalu Kanału Zero

Dagmara Pawełczyk-Woicka złożyła rezygnację z funkcji przewodniczącej KRS
„Rządzący sami wyznaczyli sobie termin i go nie dotrzymali”. Związkowcy z JSW domagają się realizacji porozumienia

Magyar wezwał prezydenta Węgier do rezygnacji


