Szukaj
Konto

Chcą aresztu dla kolejnego posła PiS. Bodnar przekazał wniosek

25.02.2025 11:13
Chcą aresztu dla kolejnego posła PiS. Bodnar przekazał wniosek
Źródło: fot. PAP/Piotr Nowak
Komentarzy: 0
Adam Bodnar przekazał dzisiaj do marszałka Sejmu wniosek o wyrażenie przez Sejm RP zgody na pociągnięcie posła Dariusza Mateckiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.

Bodnar przekazał wniosek o uchylenie immunitetu Mateckiego

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym poinformował, że przekazał do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o uchylenie przez Sejm immunitetu posła Dariusza Mateckiego oraz zgodę na jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.

"Zarzuty oparte na obszernym materiale dowodowym"

Jak zaznaczył, wniosek to efekt pracy Zespołu Śledczego nr 2 Prokuratury Krajowej, która zajmuje się śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w wydatkowaniu środków z Funduszu Sprawiedliwości.

Zarzuty oparte są na obszernym materiale dowodowym. Liczę na sprawne rozpatrzenie wniosku przez Sejm

- oświadczył.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 25.02.2025 11:13
Źródło: X