Szukaj
Konto

Bułgaria zbuduje dwa reaktory atomowe na bazie amerykańskiej technologii

Elektrownia atomowa - zdjęcie poglądowe
Źródło: fot. pixabay.com
25 października bułgarski rząd zatwierdził budowę dwóch reaktorów jądrowych z wykorzystaniem amerykańskiej technologii – informuje serwis Radia Wolna Europa.

Jak podkreślono, reaktory zostaną zlokalizowane na terenie elektrowni Kozłoduj nad Dunajem, której dwa reaktory jądrowe zbudowane jeszcze w czasach Związku Radzieckiego zasilane są rosyjskim paliwem.

CZYTAJ TAKŻE: Były współpracownik TVN o "temperamencie na wyjazdach służbowych" znanej dziennikarki stacji

Amerykańska technologia

Nowe reaktory, które zapewnią łącznie 2300 megawatów mocy, będą wykorzystywać technologię amerykańskiej firmy Westinghouse.

Kozłoduj, jedyna elektrownia atomowa w Bułgarii, dostarcza jedną trzecią energii elektrycznej w kraju.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 29.10.2023 14:35
Źródło: Radio Wolna Europa