Beata Szydło: Dziś w PE kończymy prace nad raportem ws. obcych, w tym rosyjskich ingerencji. Dlaczego Polsce jest to odmawiane?

W środę w PE została przeprowadzona debata w sprawie komisji ds. badania wpływów rosyjskich w Polsce. Jej inicjatorem jest Europejska Partia Ludowa, do której należą europosłowie z ramienia Platformy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego.
"W Parlamencie Europejskim wysłuchaliśmy kolejnego festiwalu absurdalnych ataków na Polskę, w tym rozhisteryzowanej wypowiedzi pana Halickiego. Może pan powie, panie Halicki, o czym Tusk rozmawiał z Putinem na molo w Sopocie? Bardzo proszę" - pisała w środę na Twitterze Beata Szydło.
Beata Szydło o działaniach PE wobec Polski
W czwartek Parlament Europejski kończy raport komisji INGE2 w sprawie obcych, w tym rosyjskich, ingerencji w procesy demokratyczne Unii Europejskiej. Głos na ten temat zabrała Beata Szydło. Polska polityk w swoim wpisie wróciła do środowych wydarzeń w PE.
"Dziś w Parlamencie Europejskim kończymy prace nad raportem komisji INGE2 @EP_Democracy ws. obcych, w tym rosyjskich, ingerencji w procesy demokratyczne Unii Europejskiej" - napisała była premier.
"Tymczasem ledwie wczoraj w tym samym Parlamencie Europejskim zorganizowano debatę o polskiej komisji ws. rosyjskich wpływów. Dlaczego Polsce jest odmawiana możliwość takich samych działań, jakie trwają w PE i wielu krajach UE?" - dodała Beata Szydło.
Dziś w Parlamencie Europejskim kończymy prace nad raportem komisji INGE2 @EP_Democracy ws. obcych, w tym rosyjskich, ingerencji w procesy demokratyczne Unii Europejskiej. Tymczasem ledwie wczoraj w tym samym Parlamencie Europejskim zorganizowano debatę o polskiej komisji ws.… pic.twitter.com/KFTVrRHOLO
— Beata Szydło (@BeataSzydlo) June 1, 2023
W Parlamencie Europejskim wysłuchaliśmy kolejnego festiwalu absurdalnych ataków na Polskę, w tym rozhisteryzowanej wypowiedzi pana Halickiego. Może pan powie, panie Halicki, o czym Tusk rozmawiał z Putinem na molo w Sopocie? Bardzo proszę. pic.twitter.com/QcZsLW692Z
— Beata Szydło (@BeataSzydlo) May 31, 2023
Skandal wokół umowy UE–Mercosur. Parlament Europejski pominięty, towary mogą ruszyć już od wtorku

Beata Szydło: W Brazylii i Argentynie zużywa się więcej pestycydów, niż w całej UE łącznie

Europarlament otwiera drogę do „turystyki aborcyjnej”. W grę wchodzą unijne fundusze

Beata Szydło krytykuje propozycję KE ws. aut spalinowych: „To gospodarcza katastrofa”

„Najgorszy rząd od dekad”. Beata Szydło ostro podsumowuje 2 lata koalicji 13 grudnia
