Szukaj
Konto

Dostaliśmy odpowiedź Ministerstwa Sprawiedliwości nt. badań skóry głowy i cebulek włosów w ministerstwie

22.01.2025 21:31
Adam Bodnar
Źródło: Wikipedia CC BY-SA 3,0 Adrian Grycuk
Komentarzy: 0
Dziwacznie brzmiące informacje na temat wydatków Ministerstwa Sprawiedliwości ujawniła szefowa Krajowej Rady Sądowniczej Dagmara Pawełczyk-Woicka. Mamy odpowiedź ministerstwa.

Wpadło mi w ręce zestawienie umów cywilnoprawnych Adama Bodnara jako Ministra Sprawiedliwości i oprócz dziwnych opinii dotyczących dopuszczalności wycofania albo zawieszenia konkursów o wolnych stanowiskach sędziowskich oraz oceny skutków orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego znalazłam informację o usłudze polegającej na badaniu trychologicznym skóry głowy i obrazowaniu cebulek włosów. Minister chyba dba o bujne fryzury swoich pracowników. Koszt jedyne 24 000 złotych

- twierdzi Dagmara Pawełczyk-Woicka, która publikuje również na swoim koncie na X screen dokumentu.

Odpowiedź ministerstwa

Na prośbę Ministerstwa Sprawiedliwości publikujemy odpowiedź ministerstwa w całości:

Szanowny Panie Redaktorze,

W związku z Państwa publikacją https://www.tysol.pl/a134165-obrazowanie-skory-glowy-i-cebulek-na-co-adam-bodnar-wydal-publiczne-pieniadze na temat badań trychologicznych, realizowanych dla pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości, pragniemy odnieść się do poruszanych kwestii i przedstawić rzetelną informację.

Wybór badań profilaktycznych dla pracowników ministerstwa, w tym m.in. specjalistycznej oceny skóry głowy, był autonomiczną decyzją Zespołu Ministerstwa, dokonanym spośród kilku zaproponowanych opcji.

Badanie to, umożliwiające szczegółową ocenę stanu skóry i cebulek włosów, jest nowoczesnym narzędziem pozwalającym na wczesne wykrycie schorzeń, takich jak łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry. W badaniach wzięły udział 173 osoby, co świadczy o ich dużej popularności i zapotrzebowaniu wśród pracowników.

Profilaktyka zdrowotna jest dla ministerstwa ważna i stanowi jeden z elementów strategii zarządczej. Chcemy podkreślić, że badania profilaktyczne finansowane przez pracodawcę, także w sektorze publicznym, są standardem i dowodem odpowiedzialnego podejścia i troski o pracowników.

Jednocześnie informujemy, że Pan Minister Adam Bodnar nie skorzystał z oferowanego badania.

Planujemy kontynuację tego typu działań profilaktycznych, uwzględniając pozytywne opinie uczestników oraz ich wkład w poprawę komfortu i zdrowia naszych pracowników.

Wczesne wykrywanie różnych problemów zdrowotnych może zapobiec poważniejszym chorobom.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o aktualizację artykułu i przedstawienie rzetelnych informacji.

Z wyrazami szacunku,
Ministerstwo Sprawiedliwości
Wydział Prasowy
Biuro Komunikacji i Promocji

Obiekt badań

W dokumencie widnieje pozycja "badania trychologiczne - obrazowania skóry głowy i cebulek". Pozycja opiewa na sumę 24 tysięcy złotych. Nie jest jasne, kto miałby być obiektem badań, ale nie jest tajemnicą, że Adam Bodnar, jak wielu mężczyzn w jego wieku, ma problem z wypadaniem włosów.

Chciałoby się powiedzieć, że to się w głowie nie mieści, ale raczej należy: to się na czyjejś łysej głowie nie mieści. Jak Państwo myślicie? Kto skorzystał?

- pyta oficjalny profil Sędziowie RP.

Trychologia

Trychologia - dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z ludzkimi włosami i skórą głowy.

Najczęstsze schorzenia leczone w trychologii: wypadanie włosów, łysienie, łojotokowe zapalenie skóry głowy, przetłuszczająca się skóra głowy, łupież, łuszczyca, podrażnienie, swędzenie skóry głowy.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 22.01.2025 21:31
Źródło: tysol.pl