Dwa lata od zamachu stanu w Birmie

Sytuacja pracowników w Birmie pogorszyła się drastycznie od styczniowych wydarzeń. Większość związków zawodowych jest obecnie zakazana, stosowane są wobec nich brutalne ataki i aresztowania. Wielu pracowników, którzy kiedyś byli chronieni przez układy zbiorowe, zostało zwolnionych i zastąpionych przez pracowników dorywczych. Mieszkańcy kraju sprzeciwiają się obecnie panującej sytuacji. Organizowane są liczne protesty. We wrześniu 2021r. IndustriALL rozpoczął kampanię, w której wzywał wszystkie działające firmy o zaprzestanie działalności i wycofanie z kraju. Unia Europejska przez poważne naruszenia praw człowieka również podjęła działania w celu wywarcia presji na obecnych rządzących. Przyjęto pakiet sankcji, w tym restrykcje na eksport oraz embargo na broń i sprzęt.
Przeciwnicy przejęcia władzy przez wojsko utworzyli Rząd Jedności Birmy. Światowe związki zawodowe wzywają do jednoznacznego uznania go na poziomie międzynarodowym i krajowym jako jedynego i prawdziwego demokratycznego rządu narodu Birmy.
ik
Komentarze
Polscy kierowcy ciężarówek, którzy utknęli na Bałkanach, apelują o pomoc. Polskie instytucje milczą

Solidarność ogłasza pogotowie strajkowe w PG Silesia!
Solidarność uczci 45. rocznicę strajku na Podbeskidziu
"Najdłuższy protest przeciwko stanowi wojennemu". 44 lata temu zakończył się podziemny strajk w kopalni "Piast"
"Odciąć im tlen". Fala odrażającego hejtu wobec górników strajkujących w kopalni "Silesia"



