Nuncjusz w USA: Papież spotka się z Bidenem pod koniec października. Poruszona zostanie kwestia aborcji?

Papież Franciszek przyjmie na audiencji pod koniec października prezydenta USA Joe Bidena- zapowiedział we wtorek nuncjusz apostolski w Waszyngtonie arcybiskup Christophe Pierre. Biden przyjedzie do Rzymu na spotkanie przywódców G20 w dniach 30-31 października.
Od dłuższego czasu nieoficjalnie sugerowano, że przy okazji wizyty we Włoszech Biden spotka się także z papieżem; po raz pierwszy jako prezydent Stanów Zjednoczonych.
Plany te potwierdził abp Pierre w wywiadzie dla agencji informacyjnej amerykańskiego Episkopatu, Catholic News Service.
Zdaniem nuncjusza "anomalią" byłoby to, gdyby prezydent USA nie spotkał się z papieżem podczas wizyty w Rzymie.
Ponadto abp Pierre dodał, że mimo "napiętej sytuacji" wokół stanowiska macierzystego ugrupowania Bidena, Partii Demokratycznej wobec aborcji, będzie do dobre spotkanie.
Watykan nie zapowiedział jeszcze oficjalnie papieskiej audiencji dla Bidena.
Z Rzymu Sylwia Wysocka
PAP/sw/ mal/
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 12.10.2021 23:43
Źródło: PAP
Komentarze
Joe Biden ciężko chory. "Agresywna forma raka"
19.05.2025 01:25
Kościół po Franciszku. Nowy papież stanie przed wieloma wyzwaniami
30.04.2025 13:22
Jak Polacy oceniają pontyfikat Franciszka? Sondaż
26.04.2025 14:26
Watykan: Ponad 100 tys. wiernych na pogrzebie Franciszka. Wśród nich światowi przywódcy
26.04.2025 11:51
Trwa żałoba narodowa w związku z pogrzebem papieża Franciszka
26.04.2025 10:13

Komentarzy: 0
O północy w sobotę rozpoczęła się żałoba narodowa, którą prezydent Andrzeja Duda zarządził w związku z zaplanowanymi na ten dzień uroczystościami pogrzebowymi papieża Franciszka. Żałoba kończy się o północy w nocy z soboty na niedzielę.
Czytaj więcej



