„Jestem wolny. Jestem prolife” – premiera filmu z udziałem Bawera Aondo-Akaa

- 17 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się premiera dokumentu zatytułowanego „Jestem wolny. Jestem prolife”;
- Film jest zapisem udziału Bawera Rondo-Akaa na Marszu dla Życia w Waszyngtonie;
- W filmie udział biorą m.in. George Weigel, Abby Johnson, Francis Hittinger, Mary Eberstadt.
Na Marszu dla Życia
Już w ten piątek (17 kwietnia) w Multikinie G City Reduta w Warszawie odbędzie się premiera filmu „Jestem wolny. Jestem prolife”. Głównym bohaterem dokumentu jest dr Bawer Aondo-Akaa – działacz społeczny i teolog, który z właściwą sobie energią przemierza ulice amerykańskiej stolicy, niosąc przesłanie o konieczności ochrony ludzkiego życia. Kamera Michała Króla towarzyszy mu w spotkaniach z liderami opinii i zwykłymi uczestnikami Marszu dla Życia zorganizowanego w Waszyngtonie w styczniu 2025 r. (w tym z przedstawicielami amerykańskiej Polonii), ukazując niezwykłą skalę wydarzenia. Autorzy filmu zwracają szczególną uwagę na specyfikę zgromadzenia – dominującą obecność ludzi młodych, studentów i rodzin z dziećmi.
Rozmówcy
W filmie pojawiają się postacie o międzynarodowym autorytecie. Bawer Aondo-Akaa rozmawia m.in. z Abby Johnson – byłą dyrektor kliniki aborcyjnej Planned Parenthood, która po spektakularnym nawróceniu stała się jedną z najbardziej wpływowych działaczek pro-life na świecie. Johnson opowiada m.in. o tym, w jaki sposób amerykańskim obrońcom życia udało się dotrzeć ze swym przekazem do młodzieży. Głos zabiera również prof. George Weigel – wybitny intelektualista i biograf Jana Pawła II, który nakreśla filozoficzne i polityczne tło walki o prawo do życia w USA. Eksperci opisują drogę, jaką przeszedł amerykański ruch pro-life – od wyroku w sprawie Roe v. Wade, aż po jego historyczne uchylenie.
Pro-life w Polsce
W drugiej części filmu akcja przenosi się do Polski. Autorzy reportażu pokazują początki i obecną skalę polskiego ruchu pro-life. Opowiadają o tym przedstawiciele rodzimych organizacji broniących życia – Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, Centrum Życia i Rodziny oraz Instytutu Ordo Iuris. Wskazują oni, jak polski ruch pro-life kształtował się w oparciu o amerykańskie wzorce. Podkreślają, że od działaczy pro-life w USA zaczerpnięta została idea m.in. marszów w obronie życia czy kampanii prezentujących skutki aborcji. Głos w dokumencie zabierają m.in. mec. Jerzy Kwaśniewski, Marcin Perłowski i Sławomir Olejniczak.
Premiera
Film miał swoją prapremierę w Suwałkach. Premiera odbędzie się 17 kwietnia w Warszawie. Wydarzenie będzie połączone ze spotkaniem z twórcami produkcji.
Multikino Warszawa G City Reduta, Aleje Jerozolimskie 148, 17 kwietnia, godz. 18:45, sala nr 3.
Wstęp na premierę jest bezpłatny. Obowiązują zapisy poprzez stronę internetową.
Film jest częścią inicjatywy „Czas dla miłości”, poprzedzającej Narodowy Marsz Życia.

Tagi
Komentarze
„Ten ateista popiera wasze działania. Powstrzymajmy ludobójstwo”. Niezwykły marsz pro-life w Londynie
"Gorąco pod Abotakiem". Ciemnoskóry mężczyzna uderzył działaczkę pro life

W ciągu czterech lat liczba aborcji dokonywanych w Szkocji wzrosła o.ponad 80 proc.!

[wywiad] George Weigel: światowy nieład wymaga odnowienia nauczania o wojnie sprawiedliwej

Już niedługo w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz Życia







