Wypadek w Tatrach. Jest komunikat TOPR

Wypadek na Rysach
Jak podaje PolsatNews.pl, w poniedziałek doszło do wypadku na Rysach. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało, że turysta, który spadł żlebem, strącił dwie osoby.
Dwoje najbardziej poszkodowanych ratownicy TOPR przetransportowali śmigłowcem do zakopiańskiego szpitala
- czytamy w komunikacie TOPR.
Trzecia z poszkodowanych osób nie potrzebowała pomocy medycznej.
Wycieczkę kontynuował o własnych siłach
- przekazał ratownik dyżurny TOPR Piotr Konopka.
-
Niepokój fanów po ruchu właściciela TVN Warner Bros. Discovery
-
"Litości. Nie można tego słuchać". Burza po emisji programu TVN
Zagrożenie lawinowe w Tatrach
Obecnie w Tatrach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Choć pokrywa śnieżna jest stabilna, to wyzwolenie lawiny jest możliwe, gdy dodatkowe obciążenie zaistnieje na trudniejszych stokach.
Możliwe jest samoistne schodzenie małych i średnich lawin
- informuje TOPR.
Ponadto ratownicy ostrzegają, że pomimo dogodnych warunków "należy zachować szczególną ostrożność na stokach bardzo stromych lub ekstremalnych".
W Litworowym Kotle naukowcy z Zakładu Meteorologii i Klimatologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odnotowali nocą z niedzieli na poniedziałek -41,1 stopnia Celsjusza.
Tagi
Dramatyczny wypadek w Pruszczu Gdańskim. Samochód dachował i potrącił pieszą
Wypadek z udziałem minister kultury. Prokuratura chce umorzyć sprawę

Groźny wypadek pod Warszawą. Są ranni
Samochód z pięcioma osobami wjechał pod pociąg towarowy. Trwa akcja służb

Kolejni funkcjonariusze BOR podejrzani w śledztwie dotyczącym wypadku premier Szydło


