Szukaj
Konto

"Widziałam mordercę córki". Wstrząsające słowa mamy zamordowanej Izy Strzałkowskiej

"Widziałam mordercę córki". Wstrząsające słowa mamy zamordowanej Izy Strzałkowskiej
Źródło: zrzut ekranu z serwisu YouTube | Autor: Ślady i Olga Herring | Iza Strzałkowska
37-letni Michał S. z Gdyni, podejrzany o zabójstwo na tle seksualnym 13-letniej Izy Strzałkowskiej, do którego doszło 23 sierpnia 2011 r., został aresztowany. Tymczasem "Fakt" przypomina bolesny wywiad z mamą ofiary.
Co musisz wiedzieć:
  • Po blisko 14 latach zatrzymano 37-latka podejrzanego o zabójstwo 13-letniej Izy Strzałkowskiej. Mężczyzna przyznał się do zbrodni.
  • Podejrzany został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.
  • Przełom w śledztwie nastąpił dzięki zabezpieczonemu na miejscu zbrodni profilowi DNA

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali Michała S. we wtorek rano. W środę po południu Sąd Rejonowy w Gdańsku aresztował podejrzanego o zabójstwo 13-letniej Izabeli Strzałkowskiej. 37-latkowi grozi dożywotnie pozbawienie wolności.

Mężczyzna od razu wiedział, o jaką zbrodnię chodzi i przyznał się do morderstwa 13-letniej Izy Strzałkowskiej. W prokuraturze jednak, poza przyznaniem się do zabójstwa, nie chciał nic wyjaśniać.

W chwili morderstwa Michał S. miał 22 lata. Mieszkał niedaleko swojej ofiary w Gdyni Dąbrowie. Dziś ma żonę i dwójkę dzieci w wieku przedszkolnym. Normalnie pracował i nigdy nie był notowany przez policję.

Wstrząsające słowa mamy zamordowanej Izy Strzałkowskiej

Po śmierci Izy odcięłam się od świata. Tamto życie przestało mieć jakikolwiek sens, jakąkolwiek wartość

- mówiła lata temu mama Izy Strzałkowskiej w rozmowie z "Faktem".

Feralnego dnia Iza odprowadzała przyjaciółkę na przystanek.

Prosiłam, żeby wzięła ze sobą psa, ale powiedziała, że idzie tylko na chwilę, i że zajdzie jeszcze do sklepu. Wyszły z domu po godz. 19.00. Autobus miał przyjechać o godz. 20.22

- wspominała kobieta.

Podczas, gdy oczekiwała na powrót córki wyszła na spacer z psem i widziała podejrzanego mężczyznę.

Jestem przekonana, że zrobił to mężczyzna, którego widziałam podczas spaceru z psem. To było 40 minut przed zabójstwem Izy. Czaił się na nią, ale nie wiedział, którą drogą będzie wracała. Do naszego domu prowadzą trzy ścieżki i nigdy nie było wiadomo, którą drogą wróci Iza. Widocznie tego dnia był już w takiej desperacji, że dopadł ją pod samym domem

- mówiła pani Małgorzata.

Kobieta nie doczekała sprawiedliwości. Zmarła w 2021 r.

Zabójstwo Izy Strzałkowskiej

Do zabójstwa doszło 23 sierpnia 2011 r. w Gdyni. Ciało dziewczynki, która wieczorem odprowadziła swoją koleżankę na przystanek autobusowy, znaleziono w lasku w dzielnicy Dąbrowa, 300 metrów od bloku, gdzie mieszkała. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli profil DNA potencjalnego sprawcy.

To właśnie dzięki profilowi DNA udało się zatrzymać podejrzanego.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 25.07.2026 13:16
Źródło: fakt.pl