Szukaj
Konto

UE rozpoczyna rozmowy akcesyjne z dwoma krajami

UE rozpoczyna rozmowy akcesyjne z dwoma krajami
Źródło: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ
Ursula von der Leyen poinformowała, że Unia Europejska rozpoczyna rozmowy akcesyjne z Albanią i Macedonią Północną.

Po 17 latach Macedonia Północna, a wraz z nią Albania rozpoczną negocjacje akcesyjne. To jeden z ostatnich etapów ubiegania się o członkostwo w UE.

Ursula von der Leyen napisała na Twitterze, że decyzja o rozpoczęciu negocjacji akcesyjnych to efekt "cierpliwości, wizji i przywództwa" liderów obu krajów. "Udowodniliście swoje przywiązanie do wartości europejskich, jako przyjaciele i rzetelni partnerzy" - dodała.

Szefowa KE podkreśla też, że cała Wspólnota zyska na członkostwie Albanii i Macedonii Północnej.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 19.07.2022 11:23
Źródło: wprost.pl, Twitter