Skandal. Wiceprezydent Wrocławia do wrocławianina: Na szczęście to nie twoje miasto. Pokazały to wybory

Wiceprezydent Wrocławia Sebastian Lorenc z Platformy Obywatelskiej określił mjr. Zygmunta Szendzielarza sformułowaniem "bandzior Łupaszka". Na protest mieszkańca Wrocławia stwierdził, że Wrocław to "na szczęście nie twoje miasto". Według polityka ma być to spowodowane wynikiem ostatnich wyborów samorządowych, w których PO zdobyła 37 proc. głosów i wygrała z PiS-em.
- poinformowała TVP Info.Krakowska policja prowadzi dochodzenie w sprawie uszkodzenia pomnika majora Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka w Parku Jordana
- stwierdził wiceprezydent Wrocławia.Nie, to symboliczna krew ofiar, które zamordował bandzior Łupaszka
- odpowiedział internauta.Ty jesteś wiceprezydentem mojego miasta? niesamowite... niepojęte
- skwitował sprawę Lorenc.Na szczęście nie twojego, co pokazały ostatnie wyniki wyborów
Nie, to symboliczna krew ofiar, które zamordował bandzior Łupaszka.
— Sebastian Lorenc ???????????????? (@SebastianLorenc) May 1, 2018
Na szczęście nie twojego, co pokazały ostatnie wyniki wyborów.
— Sebastian Lorenc ???????????????? (@SebastianLorenc) October 29, 2019
adg
źródło: TT

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 30.10.2019 13:15
Komentarze
"Nie możemy pozostawać bierni". Za nami 37. Walne Zebranie Delegatów Regionu Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność"
26.06.2026 01:04

Komentarzy: 0
Uczestnicy 37. Walnego Zebrania Delegatów spotkali się 25 czerwca br. na terenie Hotelu Wodnik we Wrocławiu, aby podsumować roczną działalność Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”. W wydarzeniu wziął udział Grzegorz Adamowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "S".
Czytaj więcej
Święto Wrocławia 2026. Kazimierz Kimso z Honorową Odznaką Wrocławia
25.06.2026 11:28

Komentarzy: 0
Przewodniczący dolnośląskiej Solidarności Kazimierz Kimso otrzymał Honorową Odznakę Wrocławia - Wrocław z wdzięcznością "Wratislavia Grato Animo" podczas wczorajszych obchodów Święta Wrocławia.
Czytaj więcej
Walczył z Niemcami do końca. „Hubal” – pierwszy Wyklęty
20.06.2026 10:39

Komentarzy: 0
22 czerwca 1897 r. w Jaśle urodził się Henryk Dobrzański, żołnierz Legionów Polskich, major WP, kawalerzysta, olimpijczyk. We wrześniu 1939 r. zastępca dowódcy rezerwowego 110. pułku ułanów Brygady Kawalerii „Wołkowysk”. Po kapitulacji Warszawy przedostał się na Kielecczyznę, przyjmując pseudonim „Hubal” utworzył Oddział Wydzielony Wojska Polskiego prowadzący walkę z Niemcami.
Czytaj więcej
"Brak szacunku". Przedstawicieli pożarniczej "S" nie zaproszono na odsłonięcie tablicy upamiętniającej twórców PSP
12.06.2026 15:30

Komentarzy: 0
2 czerwca 2026 roku we Wrocławiu odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Twórcom Wizji Ustawy o Państwowej Straży Pożarnej. Na spotkanie nie zaproszono jednak żadnego przedstawiciela Rady Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność". To wywołało oburzenie związkowców, bo, jak podkreślają, "to właśnie dzięki zaangażowaniu działaczy związku zawodowego, przy wsparciu środowiska naukowego Uniwersytetu Wrocławskiego, powstała wizja nowoczesnej, profesjonalnej i apolitycznej służby ratowniczej, która znalazła swój wyraz w uchwalonej 24 sierpnia 1991 roku ustawie o Państwowej Straży Pożarnej".
Czytaj więcej
Ważny komunikat dla mieszkańców Dolnego Śląska
11.06.2026 12:14

Komentarzy: 0
Mieszkańcy Dolnego Śląska i turyści zyskają nowe możliwości podróżowania koleją. Już od 14 czerwca pociągi Kolei Dolnośląskich będą zatrzymywać się na dwóch nowych przystankach w Bielawie. To dobra wiadomość zarówno dla osób planujących wypoczynek nad Jeziorem Bielawskim, jak i dla miłośników górskich wędrówek w Górach Sowich.
Czytaj więcej