Przesłuchiwany były szef CBA usiłował wykluczyć z obrad szefa komisji ds. VAT

Dziś przed sejmową komisją śledczą ds. podatku VAT zeznaje szef CBA za rządów PO-PSL – Paweł Wojtunik. Przesłuchanie rozpoczęło się od kuriozum – pełnomocnik przesłuchiwanego złożył wniosek o wykluczenie z obrad przewodniczącego komisji śledczej Marcina Horały.
Pełnomocnik Wojtunika zarzucił Marcinowi Horale brak bezstronności, świadczyć miały o tym wywiady prasowe udzielone przez polityka PiS-u.
- Moim zdaniem ten wniosek jest zupełnie absurdalny. Przesłuchujemy osoby pełniące wysokie funkcje publiczne. (...) Moim zdaniem to nadinterpretacja tego artykułu. Oddalam ten wniosek - wniosek ocenił przewodniczący Horała. Wniosek został odrzucony stosunkiem głosów 5 przeciw, 3 wstrzymujące się, 0 za.
Następnie były szef CBA rozpoczął swobodną wypowiedź. Po 40 minutach monologu na pytanie przewodniczącego Horały o to, jak długo zamierza mówić odpowiedział "nie dam się sprowokować złośliwościami". Były szef CBA ostatecznie swobodnie mówił przez około 60 minut.
Źródło: niezalezna.pl/k

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 08.01.2019 15:46
Komentarze
Rząd obniży VAT na paliwa? Minister finansów zabrał głos
24.03.2026 20:09
Likwidacja CBA. Jest decyzja Sejmu
13.03.2026 12:59
Trwa debata w Sejmie. Siemoniak przekonuje: "Po likwidacji CBA żadna sprawa nie zginie"
11.03.2026 18:25

Komentarzy: 0
W Sejmie trwa spór o projekt likwidacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Rządowa koalicja chce zakończyć działalność CBA jeszcze w tym roku, a minister Tomasz Siemoniak przekonuje, że wszystkie prowadzone sprawy zostaną przejęte przez inne służby.
Czytaj więcej
CBA weszło do Urzędu Miasta Wrocławia
05.03.2026 12:36

Komentarzy: 0
Na polecenie Prokuratury Krajowej agenci CBA prowadzą przeszukania w kilkunastu lokalizacjach, m.in. na terenie Wrocławia i ościennych powiatów - poinformował w czwartek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński. Służby zabezpieczają dokumentację i nośniki w UM Wrocław.
Czytaj więcej
Prezydent Częstochowy został doprowadzony do prokuratury
25.02.2026 19:48

Komentarzy: 0
Zatrzymany przez CBA prezydent Częstochowy Krzysztof M. został w środę wieczorem doprowadzony do śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej w Katowicach, gdzie ma usłyszeć zarzuty. Chodzi o śledztwo ws. korupcji, w którym podejrzanych jest już kilkanaście osób, w tym inni samorządowcy z tego miasta.
Czytaj więcej

