Szukaj
Konto

Polska zapłaci za oczyszczenie sprofanowanego pomnika w Bykowni

31.01.2017 18:45
Polska zapłaci za oczyszczenie sprofanowanego pomnika w Bykowni
Źródło: Screen Youtube.com
Komentarzy: 0
Około 100 tys. zł wyda polski rząd na oczyszczenie sprofanowanego pomnika na cmentarzu wojennym w Bykowni na Ukrainie. Wcześniej media podawały, że obraźliwe napisy umieszczone na monumencie upamiętniającym ofiary zbrodni stalinowskich, usuną ukraińscy aktywiści.
RMF FM ustaliło, że czyszczenie pomnika finansuje strona polska, ponieważ Ukraina nie ma na to pieniędzy. Ekipa, która ma usunąć napisy została wysłana z Polski - twierdzą rozmówcy rozgłośni.

Trwa czyszczenie polskiej części cmentarza w Bykowni, a także - jak podaje RMF FM - rozważane jest wyczyszczenie ukraińskiej części nekropolii. Naprawiona ma zostać także kolumna przy wejściu na cmentarz.

Do profanacji pomnika doszło w nocy z 25 na 26 stycznia. Nieznani sprawcy na nagrobkach i tablicach wymalowali czerwoną farbą obraźliwe hasła.


IK
Komentarzy: 0
Data publikacji: 31.01.2017 18:45