Paweł Kukiz zasiądzie w komisji śledczej? Znamienne słowa

W środę wieczorem Koalicja Obywatelska skierowała do marszałka Sejmu zapowiadane trzy projekty uchwał ws. powołania sejmowych komisji śledczych. Mają dotyczyć tzw. afery wizowej, tzw. wyborów kopertowych z 2020 roku, a także Pegasusa.
CZYTAJ TAKŻE: Alarmujące informacje na temat stanu zdrowia znanego polskiego dziennikarza Jerzego Jachowicza
Kukiz rozważa pracę w jednej z komisji
Poseł Kukiz’15, który wszedł do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że oprócz "krzyku w mediach" nic z tego nie będzie.
Przewiduje taki scenariusz, z jakim mamy do czynienia od tzw. transformacji ustrojowego. Dużo szumu, narobi się krzyku w mediach, że są komisje, skieruje się na nie uwagę ludzi, aby odciągnąć ich od takich spraw jak np. gospodarka i kwestii, które mogą niekoniecznie wychodzić dobrze nowej władzy, ale oczywiście nic z tego nie wyjdzie
- stwierdził Paweł Kukiz.
Lider Kukiz’15 przypomniał również, że w lutym 2020 roku złożył wniosek o powołanie komisji śledczej ds. inwigilacji, która miała za zadanie zbadać działania służb w latach 2005-2021. Wówczas pod wnioskiem podpisali się wówczas przedstawiciele klubów i kół opozycyjnych. Kukiz zaznaczył, że w związku z tym rozważa prace w komisji ds. Pegasusa.
Komentarze
Michał Woś ogłasza „klęskę prokuratury Tuska”. Jest decyzja sądu ws. Pegasusa

Karol Nawrocki z lepszym wynikiem niż Sejm. Fatalne notowania większości rządzącej

Jabłoński: Wybór członków KRS dokonany z naruszeniem ustawy jest nieważny

Sejm wybrał nowych sędziów do KRS. PiS nie wziął udziału w głosowaniu

Sejm po raz trzeci uchwalił ustawę o rynku kryptoaktywów

