Obłęd. Holandia legalizuje dzieciecą eutanazję od roku do 12 lat

Holandia legalizuje dziecięcą eutanazję. Chadecki minister zdrowia Hugo de Jonge poinformował, że holenderski parlament zezwolił na umożliwienie stosowania eutanazji również wobec dzieci w wieku od roku do 12 lat. Do uśmiercenia dziecka wymagana będzie zgoda lekarza i rodziców.
Jak dotąd, dzieci były wyłączone spod "prawa" do eutanazji. Obecnie zabicie dziecka będzie możliwe, jeśli jego stan nie będzie rokował poprawy oraz jeśli będzie towarzyszyło mu "nieznośne cierpienie".
Jak przypomina "Niedziela", w Holandii eutanazja jest praktykowana od 2002 r.
Jej zasięg stale rośnie poprzez stopniową liberalizację prawa. W 2019 r. uśmiercono w ten sposób 6361 osób, co stanowi 4 proc. wszystkich zgonów. 91 proc. pacjentów cierpiało na nieuleczalne choroby. Pozostali zdecydowali się na eutanazję z powodu poważnych zaburzeń psychicznych, takich jak depresja
- czytamy w tygodniku.
cwp/"Niedziela"

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 15.10.2020 18:41
Źródło: Niedziela
Komentarze
Mniej mięsa, więcej roślin. Od września nowe zasady w szkolnych stołówkach
10.07.2026 08:45
Kościół jako restauracja lub muzeum? Polscy samorządowcy szkolą się w Holandii
10.07.2026 07:53
Ludobójcy jako bohaterowie? Polityk Konfederacji: Tak wychowuje się małych banderowców
02.07.2026 22:52

Komentarzy: 0
Tak wychowuje się małych banderowców. Ukraińska książka dla dzieci robi z siepaczy UPA drużynę superbohaterów – alarmuje na Facebooku polityk Konfederacji Paweł Usiądek.
Czytaj więcej
Tragedia na plaży w Międzywodziu. 42-latek uratował dzieci i sam zginął
28.06.2026 21:39

Komentarzy: 0
WOPR i SAR oraz śmigłowiec LPR uczestniczyły w akcji ratowniczej na plaży w Międzywodziu, gdzie 42-latek - ratując dwoje dzieci - sam znalazł się pod wodą. Jak poinformowała policja, mimo szybkiej reakcji służb reanimacja mężczyzny nie była skuteczna. Dzieciom nic poważnego się nie stało.
Czytaj więcej
Komunikat dla mieszkańców woj. małopolskiego
27.06.2026 18:17

Komentarzy: 0
Z utrudnieniami na jednym pasie ruchu w kierunku Krakowa muszą liczyć się kierowcy przejeżdżający Zakopianką na wysokości Mogilan. W sobotę po południu doszło tam do pożaru autobusu. Prawdopodobną przyczyną było przegrzanie silnika.
Czytaj więcej

