"Koniec demokracji i rozmów". Władze Grodna przepraszały za przemoc milicji, a teraz...

Zgoda na mityngi w centrum miasta, przeprosiny za bicie – władze Grodna dwa dni temu w specjalnym komunikacie zamieściły na swojej stronie internetowej odpowiedź na postulaty uczestników masowych protestów powyborczych. Władze miejskie wyraziły zgodę na wiecowanie na centralnych placach miasta, zagwarantowały opiekę medyczną i techniczną, a także relacjonowanie w mediach mityngów i dostęp do anteny lokalnej telewizji Grodno Plus. Lokalne struktury MSW ogłosiły publiczne przeprosiny, a zatrzymani podczas protestów obywatele zostali zwolnieni z aresztu. Wszystkie przypadki pobicia miały zostać zbadane. Tymczasem po dwóch dniach...
- Jeszcze kilka dni temu wladze Grodna wyrazily zgode na przeprowadz akcji solidarnosci, trawalo to tylko 2 dni. Od wczoraj akcje sa juz zakazane - nielegalne. Koniec z rozmowami i demokracja.
- donosi Andżelika Borys szefowa Związku Polaków na Białorusi
cyk/PAPJeszcze kilka dni temu wladze Grodna wyrazily zgode na przeprowadz akcji solidarnosci, trawalo to tylko 2 dni. Od wczoraj akcje sa juz zakazane - nielegalne. Koniec z rozmowami i demokracja.
— Andżelika Borys (@AngelikaBorys) August 20, 2020

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 21.08.2020 01:40
Komentarze
Nowe informacje z granicy. Pilny komunikat Straży Granicznej
15.05.2026 12:54
Straż Graniczna wydała ważny komunikat ws. sytuacji na granicy
14.05.2026 10:13

Komentarzy: 0
Straż Graniczna poinformowała o kolejnych działaniach prowadzonych na polskich granicach. Funkcjonariusze zatrzymali obywatela Gruzji przewożącego migrantów, a także podsumowali kontrole prowadzone na granicach z Litwą, Niemcami i Białorusią.
Czytaj więcej
Straż Graniczna wydała ważny komunikat ws. sytuacji na granicy
12.05.2026 09:36
Pilne doniesienia z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej
11.05.2026 09:46

Komentarzy: 0
Straż Graniczna opublikowała najnowsze dane dotyczące sytuacji na polskich granicach podczas tymczasowo przywróconych kontroli. W ciągu trzech dni funkcjonariusze sprawdzili dziesiątki tysięcy osób i pojazdów. Doszło także do zatrzymań oraz odmów wjazdu do Polski.
Czytaj więcej
Trump: Poczobut jest wolny dzięki wysiłkom moim i Nawrockiego
11.05.2026 07:27

Komentarzy: 0
Prezydent USA Donald Trump napisał w niedzielę, że Andrzej Poczobut został uwolniony z białoruskiego więzienia dzięki wysiłkom jego i prezydenta RP Karola Nawrockiego. Trump podziękował też Alaksandrowi Łukaszence za „współpracę i przyjaźń”.
Czytaj więcej