Szukaj
Konto

Dziś Międzynarodowy Dzień Szczęścia, zatem szczęśliwego poniedziałku!

20.03.2017 12:16
Dziś Międzynarodowy Dzień Szczęścia, zatem szczęśliwego poniedziałku!
Źródło: Pixabay.com/CC0
Komentarzy: 0
Chociaż poniedziałek zazwyczaj nie należy do tych najlepszych dni tygodnia, to dzisiejszy powinien być wyjątkowy, obchodzimy bowiem Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ specjalna rezolucją w 2012 roku. Nawołuje ona do „bardziej kompleksowego, sprawiedliwego i zrównoważonego podejścia do rozwoju gospodarczego, który promuje szczęście i dobrobyt dla wszystkich narodów”.
Międzynarodowy Dzień Szczęścia ustanowiony został dzięki Królestwu Buthanu, którego mieszkańcy uchodzą za najszczęśliwszych ludzi na ziemi. Uchwalenie Dnia Szczęścia było częścią dyplomatycznej kampanii Królestwa, a Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło je w 2012r (28.06.2012). Rezolucja ONZ uznała dążenie człowieka do szczęścia za podstawowy cel jego istnienia, z uwzględnieniem zdrowej, szeroko pojętej równowagi.

W tym roku Dzień Szczęścia przypada w poniedziałek, w dodatku pochmurny. Zachęcamy więc wszystkich do wykrzesania z siebie pogody ducha, tym bardziej, że aż 91% Polaków deklaruje, że odczuwa szczęście. Na liście najszczęśliwszych krajów świata zajmujemy 60 pozycję na 194 kraje.

Życzymy Szczęśliwego Poniedziałku!


Komentarzy: 0
Data publikacji: 20.03.2017 12:16