Biskup myślał, że strzela do dzika. Postrzelił myśliwego...

Na jednym z polowań na dziki doszło do fatalnej pomyłki. Biskup biorący udział w polowaniu postrzelił myśliwego myśląc, że to dzik. Mężczyzna z ciężką raną uda trafił do szpitala.
Całe zdarzenie miało miejsce w Chorwacji. Informuje o niej dziennik "Vecernij List". Biskup Vjekoslav Huzjak z diecezji Bjelovar - Križevci w czasie łowów na dziki w miniony weekend postrzelił nieopatrznie innego myśliwego. Przeciwko biskupowi wszczęte zostało dochodzenie.
Diecezja Bjelovar - Križevcipotwierdziała wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że duchowny "głęboko ubolewa nad tym, co się stało i życzy poszkodowanemu szybkiego powrotu do zdrowia".
Źródło: Deutsche Welle
Diecezja Bjelovar - Križevcipotwierdziała wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że duchowny "głęboko ubolewa nad tym, co się stało i życzy poszkodowanemu szybkiego powrotu do zdrowia".
Źródło: Deutsche Welle

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Tagi
Data publikacji: 16.01.2019 18:13
Komentarze
Żurek: Od 2023 roku do prokuratury trafiły 32 sprawy dotyczące Szpitala Południowego
24.06.2026 12:03

Komentarzy: 0
Prokuratura analizuje kilkanaście spraw związanych ze zgonami pacjentów w warszawskim Szpitalu Południowym. W tle są głośne wypowiedzi byłego ordynatora chirurgii, który publicznie mówił o nieprawidłowościach mogących prowadzić do tragicznych konsekwencji dla chorych.
Czytaj więcej
PiS chce Komisji Zaufania Publicznego ws. warszawskich szpitali. Jest zapowiedź ustawy
24.06.2026 11:44

Komentarzy: 0
Czas na niezależną Komisję Zaufania Publicznego, która w sposób apolityczny i dogłębny wyjaśni to, co dzieje się w warszawskich szpitalach - oświadczył w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Rzecznik ugrupowania Rafał Bochenek dodał, że partia w najbliższym czasie zaproponuje w tej kwestii projekt ustawy.
Czytaj więcej
Prokurator Prokuratury Europejskiej zajmującej się sprawą posła KO grozi postępowanie dyscyplinarne
24.06.2026 11:30

Komentarzy: 0
Prokurator Grażynie Stronikowskiej, kierującej polskim oddziałem Prokuratury Europejskiej, może grozić postępowanie dyscyplinarne, a niewykluczone są również zarzuty karne. Sprawa wywołała polityczne komentarze, ponieważ Stronikowska jest zaangażowana w śledztwo dotyczące posła Koalicji Obywatelskiej Wojciecha Króla.
Czytaj więcej
„Jestem zdruzgotany”. Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej nie przebiera w słowach ws. Kacprzyka
24.06.2026 11:25

Komentarzy: 0
– To są poważne zarzuty, karne, prowadzące do zaniedbań oraz utraty zdrowia i życia. Jesteśmy zdruzgotani tą sprawą, nie kryję swoich emocji – powiedział prezes Naczelnej Izby Lekarskiej Łukasz Jankowski w rozmowie z Kanałem Zero, komentując nowe informacje nt. afery z Dawidem Kacprzykiem (KO), które ujawnił dr Emil Jędrzejewski.
Czytaj więcej
Nowy sondaż: KO rośnie, 5 partii w Sejmie. „Przystawki” Tuska poza Sejmem
24.06.2026 10:41

Komentarzy: 0
Koalicja Obywatelska pozostaje liderem wśród partii politycznych – wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”. Na drugim miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość, a podium zamyka Konfederacja. Sondaż pokazuje również fatalną sytuację „przystawek” Donalda Tuska – Polski 2050 i PSL.
Czytaj więcej