Białoruś ma problem? Łukaszenka przyznaje: „Nie potrafimy wyprodukować zwykłej folii”

Sankcje gospodarcze wymierzone w Białoruś osiągają rezultat. Od kilku tygodni na Białorusi brakuje opakowań spożywczych, co sprawia, że pojawiają się problemy z dostępnością podstawowych produktów. Tamtejsza władza zapowiedziała już, że do końca 2022 r. uruchomi produkcję własnych opakowań spożywczych.
O sytuacji poinformowała stacja Biełsat. Na Białorusi brakuje plastikowych opakowań już od kilku tygodni. Z tego względu pojawiają się problemy z dostępnością takich produktów jak mleko czy śmietana.
Białoruski przywódca odniósł się już do problemu i zażądał, by opakowania dla żywności były produkowane także na Białorusi. - Ludzie nie jedzą tetrapaku. Ludzie jedzą to, co jest w tetrapaku - powiedział.
- Nasz przemysł chemiczny jest świetnie rozwinięty, a nie potrafimy wyprodukować zwykłej folii
- dodał Łukaszenka.
Pod koniec lipca wskutek uchwalenia kolejnych sankcji UE ograniczeniu uległ import opakowań i komponentów firmy Tetra Pak, która była największym dostawcą opakowań do żywności na rynek rosyjski.
kpa,
kor.
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 12.08.2022 21:35
Źródło: wp.pl
Komentarze
Ważne doniesienia z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej
11.06.2026 11:49

Komentarzy: 0
Straż Graniczna opublikowała nowy raport dotyczący sytuacji na granicach Polski z Litwą, Niemcami i Białorusią. Najnowsze dane pokazują, że funkcjonariusze każdego dnia kontrolują tysiące osób i pojazdów. W środę, 10 czerwca, przeprowadzono kolejne szeroko zakrojone działania na granicach z Litwą i Niemcami, a na granicy z Białorusią nie odnotowano prób nielegalnego przekroczenia granicy.
Czytaj więcej
Ważne doniesienia z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej
09.06.2026 11:09
Łukaszenka zaatakował białoruską opozycję. Wspomniał także o Polakach
04.06.2026 19:13

Komentarzy: 0
Wizyta Swiatłany Cichanouskiej w Kijowie i deklaracje ukraińskich władz wywołały reakcję Alaksandra Łukaszenki. Białoruski przywódca ostro zaatakował opozycję, zarzucając jej współpracę z zagranicznymi środowiskami. W swojej wypowiedzi wspomniał również o Polakach.
Czytaj więcej
Nowy komunikat Straży Granicznej. Pilne doniesienia z granicy
01.06.2026 09:53

Komentarzy: 0
Straż Graniczna opublikowała najnowsze dane dotyczące sytuacji na granicach Polski. W dniach 29–31 maja funkcjonariusze przeprowadzili tysiące kontroli na granicach z Litwą i Niemcami. Doszło również do kilkudziesięciu zatrzymań. Jednocześnie na granicy z Białorusią nie odnotowano prób nielegalnego przekroczenia granicy.
Czytaj więcej
Komunikat Straży Granicznej. Pilne doniesienia z granicy
26.05.2026 08:46
