Szukaj
Konto

Beata Szydło: "PE zamierza dziś uznać orzeczenie polskiego TK za 'bezprawne'"

21.10.2021 11:51
Beata Szydło: "PE zamierza dziś uznać orzeczenie polskiego TK za 'bezprawne'"
Źródło: PAP/Albert Zawada
Komentarzy: 0
Podczas czwartkowej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się głosowanie nad rezolucją po wtorkowej debacie dot. wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego ws. prymatu prawa krajowego nad unijnym z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. - Parlament Europejski zamierza przyjąć dziś rezolucję, w której uznaje za „bezprawne” - informuje europoseł Beata Szydło.

Przypomnijmy: We wtorek w Parlamencie Europejskim odbyła się "debata" na temat Polski podczas której Premier Mateusz Morawiecki przedstawił stanowisko Polski ws. konfliktu na linii Warszawa-Bruksela, a liczni lewicowo-liberalni europarlamentarzyści brutalnie atakowali prawo Polaków do suwerennego stanowienia prawa we własnym kraju przy wtórze europarlamentarzystów "opozycyjnych" z Polski.

Niedopuszczalne jest narzucanie innym swojej decyzji bez podstawy prawnej. Tym bardziej niedopuszczalne jest używanie do tego celu języka szantażu finansowego, mówienie o karach, czy używanie jeszcze dalej idących słów wobec niektórych państw członkowskich. Odrzucam język gróźb, pogróżek i wymuszeń. Nie zgadzam się na to, by politycy szantażowali i straszyli Polskę, by szantaż stał się metodą uprawiania polityki, wobec któregoś z państw członkowskich

- mówił w Parlamencie Europejskim premier Morawiecki, którego wystąpienie usiłowano przerwać.

Czytaj więcej: Premier Morawiecki w PE: Nie zgadzam się na to, by politycy szantażowali i straszyli Polskę

Czytaj więcej: [video] "Proszę kończyć". "Mam 35 minut i wykorzystam swój czas". Tak próbowano przerwać wystąpienie premiera w PE

W czwartek Parlament Europejski będzie głosował nad wydaniem rezolucji w tej sprawie. Jak informuje europoseł i była premier RP Beata Szydło, "projekt rezolucji to w całości absurdalny atak na polską Konstytucję i polskie instytucje".

Parlament Europejski zamierza przyjąć dziś rezolucję, w której uznaje za "bezprawne" orzeczenia polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Projekt rezolucji to w całości absurdalny atak na polską Konstytucję i polskie instytucje. PE po prostu chce sobie unieważnić polskie prawo

- napisała Beata Szydło na Twitterze.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 21.10.2021 11:51
Źródło: Twitter