Szukaj
Konto

Afera o lustro. Beata Szydło: „W tym widać strach”

29.01.2024 21:01
Beata Szydło
Źródło: PAP/Darek Delmanowicz
Komentarzy: 0
„Ludzie rozkręcający aferę z powodu obecności lustra w sali gimnastycznej krakowskiego «Sokoła» sami wystawiają sobie marne świadectwo” – pisze na platformie X była premier, a obecnie europoseł PiS Beata Szydło.

Jak dodaje polityk, "widać w tym też strach".

Oni by chcieli, żeby na naszych spotkaniach byli ludzie wyczarowani z luster. Tymczasem w weekend z politykami @pisorgpl spotkały się tysiące Wolnych Polaków i teraz reżimowe trolle próbują przykryć to bajkami o lustrach

- podkreśliła Beata Szydło. Do wpisu dołączyła wideo obrazujące jej spotkanie w Krakowie. Widać na nim wyraźnie, że sala była po brzegi wypełniona ludźmi.

Czytaj również: "Naruszenie Konstytucji RP i kodeksu wyborczego". Sąd Najwyższy bezlitosny dla Hołowni

Afera o lustro

W weekend Prawo i Sprawiedliwość objechało niemal wszystkie województwa. Spotkania były otwarte, można było na nich zadawać pytania, odbywały się pod hasłem "Bądźmy razem".

Okazało się jednak, że ogromne zasięgi w mediach społecznościowych zdobyła plotka, że w pomieszczeniu, w którym odbywało się spotkanie z Beatą Szydło, wstawiono lustro. Wiele postów na ten temat miało charakter kpin i żartów; zwolennicy nowego rządu Donalda Tuska szydzili, że lustra wstawiono przed spotkaniem, by wizualnie zwiększać audytorium.

Tymczasem, jak podał internetowy serwis fact-checkingowy TVN Konkret24, sala, w której odbywało się spotkanie, to sala w budynku Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Krakowie. Okazało się, że regularnie ćwiczą tam gimnastyczki, zatem lustra muszą być na wyposażeniu sali.

To miejsce regularnych ćwiczeń gimnastyki artystycznej dzieci (…) w sali były i nadal są trzy lustra. Nie można ich ruszać, bo są bardzo drogie i mogą się uszkodzić. (…) Organizatorzy spotkania z Szydło chcieli te lustra przesunąć, ale nie było zgody

- podaje Konkret24.

Czytaj także: Andrij Jermak: Coraz bliżej spotkania Zełenskiego z Orbanem

Komentarzy: 0
Data publikacji: 29.01.2024 21:01
Źródło: x.com