„2 tony kokainy z Kolumbii o wartości około 2 mld zł”. Udaremniono wielki przemyt narkotyków

– Państwo powinno być zawsze o krok przed przestępcami. To przestępcy mają się bać silnego, sprawnego państwa – powiedział szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki podczas specjalnej konferencji prasowej poświęconej akcji polskich służb.
Centralne Biuro Śledcze wraz z Krajową Administracją Skarbową udaremniło próbę przemytu ogromnej ilości narkotyków. Funkcjonariusze KAS przejęli towar o wartości 2 mld zł w gdyńskiej bazie kontenerowej, zaś w tym samym czasie CBŚP zamknęło fabrykę kokainy i magazyn narkotykowy na terenie woj. wielkopolskiego.
Rzadko się zdarza, że można powiedzieć z całą pewnością, że udaremniliśmy największy przemyt narkotyków w historii ostatnich wielu, wielu lat - mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, jest to "co do wartości zapewne największy udaremniony przemyt ostatnich 30 lat".
- dodał.
Morawiecki poinformował również, że w skład zatrzymanej grupy przestępczej wchodziło czterech Kolumbijczyków, co najmniej dwóch Polaków oraz jeden Irańczyk. - Przemyt dokonywał się z Kolumbii i dotyczył kokainy - zaznaczył szef polskiego rządu.
Źródło: tvp.info
kpa

Rzadko się zdarza, że można powiedzieć z całą pewnością, że udaremniliśmy największy przemyt narkotyków w historii ostatnich wielu, wielu lat - mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, jest to "co do wartości zapewne największy udaremniony przemyt ostatnich 30 lat".
Państwo powinno być zawsze o krok przed przestępcami; wykorzystaliśmy m.in. najnowszą technologię, żeby ujawnić i uniemożliwić największy przemyt w historii III RP
- dodał.
Morawiecki poinformował również, że w skład zatrzymanej grupy przestępczej wchodziło czterech Kolumbijczyków, co najmniej dwóch Polaków oraz jeden Irańczyk. - Przemyt dokonywał się z Kolumbii i dotyczył kokainy - zaznaczył szef polskiego rządu.
Źródło: tvp.info
kpa


Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 05.12.2019 19:46
Komentarze
Prokuratura oskarża znanego adwokata o jazdę pod wpływem narkotyków
09.10.2024 19:00
Kokaina w niemieckich supermarketach
28.04.2024 13:49
Sukces Straży Granicznej. Wydano komunikat
22.04.2024 13:10

Komentarzy: 0
Dziewięć ton krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy przejęli funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustki i z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni. Nielegalny towar wykryli w tirze prowadzonym przez 67-letniego mieszkańca woj. pomorskiego.
Czytaj więcej
Niespokojnie na granicy polsko-białoruskiej. Straż Graniczna zabrała głos
11.03.2024 13:07

Komentarzy: 0
Przemytnicy papierosów z Białorusi do Polski użyli specjalnego balonu, który przeleciał z kontrabandą nad granicą – poinformowała w poniedziałek Straż Graniczna. Pod balonem był podczepiony pakunek, a w nim pół tysiąca paczek papierosów.
Czytaj więcej
Burmistrz miasta chce zalegalizowania kokainy
25.01.2024 18:44

Komentarzy: 0
Burmistrz stolicy Holandii Femke Halsema zaproponowała legalizację sprzedaży i zażywania kokainy, wynika z wywiadu opublikowanego w czwartek przez dziennik „Financieele Dagblad”. - Kokaina jest mniej szkodliwa niż alkohol -przekonuje samorządowa polityk.
Czytaj więcej

