Już niedługo więcej darmowego internetu dla Polaków

Agencja Wykonawcza ds. Innowacji i Sieci, która jest częścią Komisji Europejskiej opublikowała listę zwycięskich gmin. W bieżącej edycji konkursu, ze wszystkich uczestniczących w nim państw spłynęło ponad 11000 wniosków. Spośród nich wyłonione 1780 gmin z obszaru całej UE, a wśród wygranych znajdują się 123 gminy z Polski. W konkursie można było ubiegać się o przyznanie środków, w postaci bonów opiewających 15000 euro i przeznaczonych zostaną na budowę hotspotów zapewniających bezpłatny dostęp do internetu w miejscach publicznych.
Centrum Projektów Polska Cyfrowa i Ministerstwo Cyfryzacji odpowiadają za realizację projektu Publiczny Internet dla każdego. Jest to konkurs, dzięki któremu mieszkańcy polskich gmin uzyskają dostęp do bezpłatnego i powszechnego internetu w przestrzeni publicznej. Jest to przedsięwzięcie, które przede wszystkim zakłada wsparcie gmin wiejskich oraz gmin miejsko-wiejskich. W konkursie tym każda gmina może dostać na rozwój ponad 64 tys. zł. Środki te przeznaczone są na pokrycie kosztów instalacji hotspotów. Dzięki konkursowi każda gmin może zostać wyposażona w przynajmniej 10 punktów dostępowych sieci WiFi o prędkości na poziomie 30 Mb/s.
ppi
Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Komentarze
Rzońca: UE da na rolnictwo o 21 mld mniej niż w poprzednim budżecie

Komisarz rolnictwa: 33,6 mld euro dla polskich rolników z nowego budżetu

Parlament Europejski zatwierdził przełomowe rozporządzenie o deportacji

„Era masowych deportacji”. Przełomowa decyzja w UE

Pakt migracyjny wszedł w życie. Co teraz czeka Polskę?
