Listy od M.: Błagam Was, idźcie do wyborów!

13 października 2019 r. dokonamy wyboru pomiędzy tradycją i poszanowaniem wartości, a liberalną nowoczesnością i pseudotolerancją! A ja piszę do Państwa 13 już list. Przypadek? Żaden, tak wyszło, choć dość zabawnie.
Piszę do Was, by błagać IDŹCIE DO WYBORÓW, bo to jest nasz obowiązek wobec tych, którzy wywalczyli dla kolejnych pokoleń demokrację, wyrywając Polskę spod czerwonego jarzma. Wierzący, nie marnujcie swoich głosów, bo cytując św. Jakuba "Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, grzeszy". A wersja grzechu zaniechania dla pozostałych - niewykorzystane okazje potrafią się zemścić!
Zmobilizujmy zatem rodziny, przyjaciół, znajomych, by dokonali wyboru. Na chłodno porównajmy ostatnie 4 lata działalności Zjednoczonej Prawicy z 8 latami rządów platformowo-ludowych. Oddajmy głos świadomie i rozsądnie. Nie dajmy się omamić liberalną nowoczesnością i pseudotolerancją! Bo czym one są?
Czy będę wystarczająco nowoczesna, gdy dołączę do grona zwalczających wiarę i kościół? A może wystarczy, bym dołączyła do nurtu mainstreamowego i straszyła powrotem średniowiecza? Czy jak przymknę oko na adopcję dzieci przez pary homoseksualne, poddam ojca eutanazji, czy usunę ciążę, to dostąpię grona liberalno-nowoczesnych. A może wystarczy puścić w niepamięć Niemcom i Rosjanom te wszystkie zabory, wojny i okupacje? Czy wyłączenie myślenia i poprawność polityczna to część tej nowoczesności? Czy dacie się przekonać do tego, że nowoczesność to brak jakichkolwiek zahamowań i poszanowania naszej tradycji i historii.
Jeszcze bardziej popaprana jest interpretacja tolerancji według opozycji. Otóż, gdyby nie przeszkadzał mi pomysł sprowadzenia muzułmanów do naszego chrześcijańskiego kraju, byłabym w ocenie liberałów mega tolerancyjna. A ja nie godzę się na takie rozwiązanie i nie dlatego, że nie jestem nietolerancyjna. Uważam, że należy nieść pomoc uchodźcom, ale na terenach przez nich zamieszkiwanych. Bo co oni w Polsce będą robić? Nic, poza pobieraniem zasiłków z naszych podatków i kombinowaniem co by tu wysadzić? Niezrozumiałe jest to, że zdrowy rozsądek większości Polaków odbierany jest jako nietolerancja.
Co do tolerancji par homoseksualnych, to jak żyję, a żyję już trochę, to nie spotkałam się z jej przejawami. W przeciwieństwie do niektórych krajów, w Polsce nikt ich ani nie pałuje, ani do więzienia nie zamyka. Żyją sobie, pracują spokojnie i sypiają z kim chcą. Obowiązuje ich takie samo prawo, jak każdego z nas. Gdzie im będzie lepiej, jak nie w Polsce? Zamiast to docenić, co robi środowisko LGBT? Organizuje manifestacje z hordami półnagich przebierańców, którzy profanują symbole chrześcijańskie, obrażają wierzących, chcą adopcji dzieci i jeszcze żądają dla siebie szacunku. To mniej więcej tak, jakby kukułka domagała się tytułu Matki Roku.
Do cholery, tolerancja działa w obie strony. Jeśli ktoś toleruje moje wybory, ja będę tolerowała jego, pod warunkiem, że nie będą one naruszały prawa, obyczajowości i zdrowego rozsądku.
Kochani, uważam, że dokonując wyborów, powinniśmy się solidnie zastanowić nad tym, czy dalej chcemy żyć w państwie solidarnym społecznie, czy tęsknimy za mafijnym państwem teoretycznym. Nie pozwólcie, by ktoś za Was dokonał tego wyboru!
Amen
Zmobilizujmy zatem rodziny, przyjaciół, znajomych, by dokonali wyboru. Na chłodno porównajmy ostatnie 4 lata działalności Zjednoczonej Prawicy z 8 latami rządów platformowo-ludowych. Oddajmy głos świadomie i rozsądnie. Nie dajmy się omamić liberalną nowoczesnością i pseudotolerancją! Bo czym one są?
Czy będę wystarczająco nowoczesna, gdy dołączę do grona zwalczających wiarę i kościół? A może wystarczy, bym dołączyła do nurtu mainstreamowego i straszyła powrotem średniowiecza? Czy jak przymknę oko na adopcję dzieci przez pary homoseksualne, poddam ojca eutanazji, czy usunę ciążę, to dostąpię grona liberalno-nowoczesnych. A może wystarczy puścić w niepamięć Niemcom i Rosjanom te wszystkie zabory, wojny i okupacje? Czy wyłączenie myślenia i poprawność polityczna to część tej nowoczesności? Czy dacie się przekonać do tego, że nowoczesność to brak jakichkolwiek zahamowań i poszanowania naszej tradycji i historii.
Jeszcze bardziej popaprana jest interpretacja tolerancji według opozycji. Otóż, gdyby nie przeszkadzał mi pomysł sprowadzenia muzułmanów do naszego chrześcijańskiego kraju, byłabym w ocenie liberałów mega tolerancyjna. A ja nie godzę się na takie rozwiązanie i nie dlatego, że nie jestem nietolerancyjna. Uważam, że należy nieść pomoc uchodźcom, ale na terenach przez nich zamieszkiwanych. Bo co oni w Polsce będą robić? Nic, poza pobieraniem zasiłków z naszych podatków i kombinowaniem co by tu wysadzić? Niezrozumiałe jest to, że zdrowy rozsądek większości Polaków odbierany jest jako nietolerancja.
Co do tolerancji par homoseksualnych, to jak żyję, a żyję już trochę, to nie spotkałam się z jej przejawami. W przeciwieństwie do niektórych krajów, w Polsce nikt ich ani nie pałuje, ani do więzienia nie zamyka. Żyją sobie, pracują spokojnie i sypiają z kim chcą. Obowiązuje ich takie samo prawo, jak każdego z nas. Gdzie im będzie lepiej, jak nie w Polsce? Zamiast to docenić, co robi środowisko LGBT? Organizuje manifestacje z hordami półnagich przebierańców, którzy profanują symbole chrześcijańskie, obrażają wierzących, chcą adopcji dzieci i jeszcze żądają dla siebie szacunku. To mniej więcej tak, jakby kukułka domagała się tytułu Matki Roku.
Do cholery, tolerancja działa w obie strony. Jeśli ktoś toleruje moje wybory, ja będę tolerowała jego, pod warunkiem, że nie będą one naruszały prawa, obyczajowości i zdrowego rozsądku.
Kochani, uważam, że dokonując wyborów, powinniśmy się solidnie zastanowić nad tym, czy dalej chcemy żyć w państwie solidarnym społecznie, czy tęsknimy za mafijnym państwem teoretycznym. Nie pozwólcie, by ktoś za Was dokonał tego wyboru!
Amen

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 10.10.2019 21:45
Komentarze
Marian Banaś wystartuje w wyborach na prezydenta Krakowa
25.05.2026 08:41

Komentarzy: 0
Wystartuję w wyborach na prezydenta Krakowa i przedstawię kandydatów do rady miasta – poinformował na platformie X Marian Banaś, były prezes Najwyższej Izby Kontroli.
Czytaj więcej
PiS musi znaleźć nową opowieść
22.05.2026 14:54

Komentarzy: 0
Z pewnością w każdym obozie politycznym trwa już jakiś poważny namysł nad strategią w przyszłorocznej kampanii wyborczej, nad narracjami, które mają przynieść wyborcze zwycięstwo. Mamy Donalda Tuska – Niemca, ruskie onuce od Brauna czy Konfederacji i straszne PiS odrzucające SAFE, program, który ma uratować nasz kraj od wszystkich plag i klęsk. Prawdę mówiąc, polityczny obraz tych aktualnych zmagań jest dosyć żałosny, szczególnie w wydaniu obozu władzy. Trwa bowiem w najlepsze okładanie się politycznymi pałkami, niestety już dość ogranymi i nudnymi.
Czytaj więcej
Konfederacja ostrzega: Eurokraci szykują cenzurę wyborczą w Polsce
21.05.2026 14:26

Komentarzy: 0
„Eurokraci szykują cenzurę wyborczą w Polsce” – napisał na platformie X Paweł Usiądek (Konfederacja), szczegółowo opisując, jak ten mechanizm miałby działać.
Czytaj więcej
Dotkliwe porażki rządzącej Partii Pracy w wyborach w Anglii i Walii
08.05.2026 20:30

Komentarzy: 0
Rządząca Partia Pracy Keira Starmera poniosła dotkliwe porażki w czwartkowych wyborach lokalnych w Anglii oraz wyborach do parlamentów Szkocji i Walii - pokazują ogłaszane w piątek wyniki. Największym wygranym jest natomiast prawicowo-populistyczna partia Reform UK.
Czytaj więcej
Hołownia dystansuje się od koalicjantów. Jasna deklaracja ws. wyborów
08.05.2026 11:29

Komentarzy: 0
Szymon Hołownia zapowiedział, że Polska 2050 nie wystartuje w przyszłych wyborach parlamentarnych ani z Koalicją Obywatelską, ani z Lewicą. Polityk przyznał również, że coraz bardziej rozczarowuje go obecny sposób uprawiania polityki w Polsce.
Czytaj więcej